Zprávy / Pozvánky

Heartnoize přivezou do Prahy Agriculture 

Heartnoize přivezou do Prahy Agriculture 

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.04.2024

Extatická, ohromující i pohlcující – taková je hudba americké čtveřice Agriculture, která se představí v Česku poprvé 14. září v dejvické Klubovně.

Blackmetalové kvarteto si podvratně pohrává s prvky tohoto subžánru a na letošní eponymní nahrávce a první dlouhohrající desce je používá k vyjádření pestré škály emocí i ohledávání smyslu lidské existence. Mezi pasážemi odlehčeného vydrnkávání, crescendových kytarových harmonií, oslavných a ohlušujících vokálů, promyšlených improvizací a meditativních atmosférických pasáží se proplétá poslání desky prožívat zázraky a radosti metafyzického i fyzického světa.

Agriculture začali setkáním a následnou sérií jam sessions mezi Kernem Haugem a Danielem Meyerem, dvěma hudebníky z losangeleské undergroundové noise scény. Počáteční experimenty se přelily v touhu společně zobrazit povznášející zkušenost z bytí pomocí metalové hudby. Poté, co se k sestavě kapely přidali kytarový veterán Richard Chowenhill a baskytaristka a zpěvačka Leah Levinson, vykrystalizovala tato myšlenka v blackmetalovou kostru hudby Agriculture, která poprvé zazněla na debutovém EP The Circle Chant z roku 2022. Koncepty a témata, kterými si kapela už dříve zabývala, tak na albu Agriculture rozvinula do silných uměleckých a filozofických výpovědí. Existenciální a těžko uchopitelné otázky zpracovává kapela s naléhavostí, která z jejich hudby dělá uměleckou výpověď i transcendentální zážitek.

Info

Agriculture (us)
14. 9. 2024 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

foto © se svolením Heartnoize Promotion

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace