Zprávy / Pozvánky

Cheena & Povodí Ohře na Sedmičce

Cheena & Povodí Ohře na Sedmičce

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.11.2016

Kapelu Cheena tvoří členové newyorských punkových Crazy Spirit, Anasazi, Hank Wood & Hammerheads a se sólovou kytarou v ní najdete i Margaret Chardiet, kterou můžete znát z jejího přísně experimentálního noise soloprojektu Pharmakon. V místní sestavě Povodí Ohře se na druhou stranu sešli členové Esgmeq, Climatizado, Ezaslesa a Štěstí. Je přehnané mluvit o dvou punkových super-bandech? Ani trochu.

Cheena vydala před pár týdny debutovou desku Spend the Night With... a představila na ní našlapaný punk-rock'n'roll v nejlepší tradici jeho newyorské verze, s odkazy na proto-punk New York Dolls nebo Stooges. Mluví se o nich jako o výstižném soundtracku k životu na odvrácené straně americké megalopole, která sice bývá označována za pupek světa, ale zároveň není úplně problém ocitnout se tam na ulici, když jste zrovna mladý a nechystáte se jen tak přizpůsobit. Rozjetý sound desky kontrastuje s tím jak vznikala: natáčela se během tuhé zimy 2015-2016, kapela materiálpečlivě (a, jak dodávají, naprosto za střízliva) nazkoušela a disciplinovaně nahrávala. Výsledný nabušený zvuk je tedy spíš výsledkem setkání pěti silných indvidualit s množstvím energie, která se ve společném projektu násobí. Server Pitchfork o Cheena výstižně napsal: "Zvládají to, v čem třeba seriál Vinyl naprosto selhal: rock'n'roll v jejich podání zní nebezpečně, zábavně a zároveň dodává chuť do života."


Kapela Povodí Ohře má za sebou tak málo koncertů, že byste je spočítali na prstech jedné ruky, a těch, kdo je viděli a slyšeli hrát na vlastní oči a uši, není o moc víc. Přitom ale už teď o nich kolují jen ty nejnadšenější zvěsti. Sešli se v ní členové Esgmeq, Climatizado a Esazlesa. Tohle protnutí dává jednoznačně smysl: někteří už spolu hráli ve Skupině Štěstí, jiní zase v Esoasisi, a cesty všech se protly v ulicích města, které vždycky bylo anebo se postupně stalo jejich domovem, totiž v Plzni. Každopádně nikdo nemůže zpochybnit fakt, že legenda byla zrozena.

Info

Cheena (us)
Support: Povodí Ohře
22. 11. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha

www.facebook.com/events/1342659585746980
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace