Zprávy / Pozvánky

Cheena & Povodí Ohře na Sedmičce

Cheena & Povodí Ohře na Sedmičce

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.11.2016

Kapelu Cheena tvoří členové newyorských punkových Crazy Spirit, Anasazi, Hank Wood & Hammerheads a se sólovou kytarou v ní najdete i Margaret Chardiet, kterou můžete znát z jejího přísně experimentálního noise soloprojektu Pharmakon. V místní sestavě Povodí Ohře se na druhou stranu sešli členové Esgmeq, Climatizado, Ezaslesa a Štěstí. Je přehnané mluvit o dvou punkových super-bandech? Ani trochu.

Cheena vydala před pár týdny debutovou desku Spend the Night With... a představila na ní našlapaný punk-rock'n'roll v nejlepší tradici jeho newyorské verze, s odkazy na proto-punk New York Dolls nebo Stooges. Mluví se o nich jako o výstižném soundtracku k životu na odvrácené straně americké megalopole, která sice bývá označována za pupek světa, ale zároveň není úplně problém ocitnout se tam na ulici, když jste zrovna mladý a nechystáte se jen tak přizpůsobit. Rozjetý sound desky kontrastuje s tím jak vznikala: natáčela se během tuhé zimy 2015-2016, kapela materiálpečlivě (a, jak dodávají, naprosto za střízliva) nazkoušela a disciplinovaně nahrávala. Výsledný nabušený zvuk je tedy spíš výsledkem setkání pěti silných indvidualit s množstvím energie, která se ve společném projektu násobí. Server Pitchfork o Cheena výstižně napsal: "Zvládají to, v čem třeba seriál Vinyl naprosto selhal: rock'n'roll v jejich podání zní nebezpečně, zábavně a zároveň dodává chuť do života."


Kapela Povodí Ohře má za sebou tak málo koncertů, že byste je spočítali na prstech jedné ruky, a těch, kdo je viděli a slyšeli hrát na vlastní oči a uši, není o moc víc. Přitom ale už teď o nich kolují jen ty nejnadšenější zvěsti. Sešli se v ní členové Esgmeq, Climatizado a Esazlesa. Tohle protnutí dává jednoznačně smysl: někteří už spolu hráli ve Skupině Štěstí, jiní zase v Esoasisi, a cesty všech se protly v ulicích města, které vždycky bylo anebo se postupně stalo jejich domovem, totiž v Plzni. Každopádně nikdo nemůže zpochybnit fakt, že legenda byla zrozena.

Info

Cheena (us)
Support: Povodí Ohře
22. 11. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha

www.facebook.com/events/1342659585746980
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace