Zprávy

Cigarette Tongue, nový singl Tolstoys

Cigarette Tongue, nový singl Tolstoys

redakce | Zprávy | 24.11.2021

Někdy ani nevíme, jak se to stane, ale najednou zůstanou jen vzpomínky. Nečekaný rozchod, odloučení či smrt blízké osoby přináší traumatizující zážitek, se kterým se každý z nás vyrovnává jinak. Společným doprovodným znakem všech těchto zkušeností je smutek a melancholická nálada – a právě takovou atmosféru se Tolstoys snažili zachytit ve své nové písni Cigarette Tongue, ve které se snoubí poetický text s chladným zvukem syntezátorů a drum machinu. Bude jednou ze skladeb, které Tolstoys zahrají také na svém mimořádném pražském koncertě v prostorách klubu Fuchs2, na kterém 1. prosince zahrají společně s Katarzií.

Čtvrtý singl Tolstoys z připravované druhé desky Mirror Me vznikl velmi spontánně, během jednoho večera na zasněžené chalupě v Nízkých Tatrách. Prvním nápadem byl chladný, drsný, elektrický zvuk synťáku. „Zvukově píseň evokuje páru či teplo unikající do studeného rána přes otevřené dveře, hustý kouř z úst a smutnou, osamělou ranní cigaretu na balkoně. Ztráta se objeví náhle a i když byt je ještě nasáklý teplem milované osoby, v hrudi už cítíme chlad a příchod zimy. Pomalu se vkrádá do kostí, nedá se zastavit,“ říká Michal Smetana, baskytarista a jeden ze dvou ústředních členů kapely. Ten si společně s Elou Tolstovou také zahrál ve videoklipu, který ke skladbě Cigarette Tongue připravila studentka režie FAMU Tereza Halamová ve spolupráci s kameramankou Helenou Fikerovou a Jakubem Krejčím, který se postaral o vizuální efekty.

Klip zobrazuje velmi zblízka intimitu dvou milenců, Michala a Ely. I když je kolem chlad a zuří sněhová bouře, oni se vášnivě líbají, usmívají, jsou pestře oblečení, vyzařuje z nich teplo lásky. Najednou však Michal začne mizet jako vypařující se kouř. Ani jeden ale jakoby si toho nevšímal, nálada se nemění.

info o minulém klipu zde

Info

Tolstoys
web kapely

foto © Samuel Alex Petráš

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Stormzy s novou deskou, Annet X a další novoty

redakce 30.11.2022

Stormzy si selfíčkem s Taylor Swift připravil živnou půdu pro vydání nové desky This Is What I Mean, na které ceníme nejen titulní track, ale i autorský posun a bangery.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Dokument Ti, kteří tancují ve tmě v kinech

redakce 30.11.2022

Šest příběhů mladých nevidomých, které budí touhu po životě, nabíjí optimismem a nebojí se sarkasmu.

Man Like You, nový klip Nylon Jail

redakce 29.11.2022

Nylon Jail zveřejnili nový videoklip z připravovaného alba Kings of the Weaklings.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace