Zprávy

Cigarette Tongue, nový singl Tolstoys

Cigarette Tongue, nový singl Tolstoys

redakce | Zprávy | 24.11.2021

Někdy ani nevíme, jak se to stane, ale najednou zůstanou jen vzpomínky. Nečekaný rozchod, odloučení či smrt blízké osoby přináší traumatizující zážitek, se kterým se každý z nás vyrovnává jinak. Společným doprovodným znakem všech těchto zkušeností je smutek a melancholická nálada – a právě takovou atmosféru se Tolstoys snažili zachytit ve své nové písni Cigarette Tongue, ve které se snoubí poetický text s chladným zvukem syntezátorů a drum machinu. Bude jednou ze skladeb, které Tolstoys zahrají také na svém mimořádném pražském koncertě v prostorách klubu Fuchs2, na kterém 1. prosince zahrají společně s Katarzií.

Čtvrtý singl Tolstoys z připravované druhé desky Mirror Me vznikl velmi spontánně, během jednoho večera na zasněžené chalupě v Nízkých Tatrách. Prvním nápadem byl chladný, drsný, elektrický zvuk synťáku. „Zvukově píseň evokuje páru či teplo unikající do studeného rána přes otevřené dveře, hustý kouř z úst a smutnou, osamělou ranní cigaretu na balkoně. Ztráta se objeví náhle a i když byt je ještě nasáklý teplem milované osoby, v hrudi už cítíme chlad a příchod zimy. Pomalu se vkrádá do kostí, nedá se zastavit,“ říká Michal Smetana, baskytarista a jeden ze dvou ústředních členů kapely. Ten si společně s Elou Tolstovou také zahrál ve videoklipu, který ke skladbě Cigarette Tongue připravila studentka režie FAMU Tereza Halamová ve spolupráci s kameramankou Helenou Fikerovou a Jakubem Krejčím, který se postaral o vizuální efekty.

Klip zobrazuje velmi zblízka intimitu dvou milenců, Michala a Ely. I když je kolem chlad a zuří sněhová bouře, oni se vášnivě líbají, usmívají, jsou pestře oblečení, vyzařuje z nich teplo lásky. Najednou však Michal začne mizet jako vypařující se kouř. Ani jeden ale jakoby si toho nevšímal, nálada se nemění.

info o minulém klipu zde

Info

Tolstoys
web kapely

foto © Samuel Alex Petráš

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Eva Jiřička a Ladislav Jezbera v GMU

redakce 29.06.2022

Právě probíhají dvě nové letní výstavy v královéhradecké galerii GMU – Mezi sebou Evy Jiřičky a Ego Ladislava Jezbery.

Private Poison, Arleta má avatara

redakce 28.06.2022

Rapperka a vizuální umělkyně se nedlouho po vydání dvojsinglu Weapon/Paranoia připomíná dalším ze svých temných a něžných hudebních dobrodružství.

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Nové album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

redakce 28.06.2022

Jde o druhou živou nahrávku koncertu z programového cyklu Nové horizonty, propojující jazz a symfonickou hudbu.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

prazdniny s letním singlem

redakce 26.06.2022

Prazdniny nejsou jen pop z nákupáku, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace