Zprávy / Pozvánky

Enslaved ve Futuru

Enslaved ve Futuru

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.03.2024

Pro znalé není třeba Enslaved představovat. Více než tři desetiletí neúnavného objevování vyneslo kapelu do pozice ikony metalového světa. Jejich šestnácté album Heimdal představuje odklon i návrat ke kořenům, které se formovaly před více než třemi desetiletími při bouřlivém zrodu norské blackmetalové scény.

Tato kapela, kterou v roce 1991 v útlém věku založili Ivar Bjørnson a Grutle Kjellson, si vytyčila jedinečnou cestu tím, že se zaměřila na vikingské pověsti, a dokonce napsala většinu textů pro své debutové album Vikingligr Veldi z roku 1994 v islandštině, aby zůstala blízko staré severštině. Dráha skupiny Enslaved je nepřetržitým vývojem, který se nese ve znamení jedinečného spojení brutální intenzity black metalu s progresivním světem. Od svých raných alb Frost a Eld až po Utgard z roku 2020 se nořili stále hlouběji do esoterické podstaty severské mytologie a s každým dalším albem zasévali semínka pro další fázi posouvání hranic jejich chladného metalového světa. Nová deska Heimdal je tak víc než jen album; je to odraz prošlapaných cest, příslib nových začátků a obřad přechodu mezi nimi.


Svalbard, neochvějný kvartet z Bristolu, se na nahrávkách i na pódiu vyžívá v tvrdé, brutálně upřímné hudbě, která neponechává žádný prostor pro dvojznačnost. Jejich jedinečná směs euforického black metalu, post-rocku a d-beatu zahrnuje překvapivé vlivy - od jemných, truchlivých vokálů až po progresivní kytarové linky. Večer doplní taktéž čtyřčlenná sestava západoamerických Wayfarer kombinující vlivy black metalu, gotického country a americké kultury. Po deseti letech hudebního vývoje na koncertě představí své nejnovější album American Gothic, které zobrazuje temný gotický svět utvářený těžaři ropy, železničními barony a zloději dobytka.

Info

Enslaved (no) + Svalbard (uk) + Wayfarer (us)
18. 3. 2024 18:00
Futurum Music Bar, Praha
Fb událost

foto © Nikografia, Dominika Kudla

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace