Zprávy / Pozvánky

Architects ve Foru Karlín

Architects ve Foru Karlín

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.12.2023

Angličtí Architects se za bezmála dvacet let stali jednou z vůdčích metalcorových kapel, která se se svým neustávajícím skladatelským procesem a především přístupem co desku posunuje dál. A s ní samozřejmě i celý žánr, který už dávno vyměnil kluby za haly. Fanoušci si v únoru po pěti letech budou moci opět užít jejich headline show, kde se představí i While She Sleeps a Loathe.


Na začátku, když je v roce 2004 v Brightonu zakládali bratři-dvojčata Dan a Tom Searleovi, na scénu vlítli divokým core mixem, jenž silně čerpal z progresivity a neurvalosti The Dillinger Escape Plan. Chaotický math hardcore a složitou djent rytmiku u nich ale obrousil čas a se zapojením arénové hymničnosti a rockového drivu zvítězila naopak rovnováha mezi melodičností a úderností, kterou po opuštění Century Media při vydání šesté desky Lost Forever // Lost Together pro Epitaph Records dosáhli celosvětového uznání, které jim vydrželo dodnes.

Jenže krátce po vydání následovníka All Our Gods Have Abandoned Us v roce 2016 zemřel po třech letech života s rakovinou kůže hlavní kytarista a autor hudby Tom Searle. Namísto pádu ale následující roky pro Architects znamenají vzestup, neb přijmutím statusu arénové kapely vylepšují vzorec. Znásobují refrény, přidávají velkolepost, dokonce odkazy své minulosti a na chvíli do svého zvuku přidávají i orchestrální podmazy. Nikdy se ale nezastavují a snad po vzoru svých vrstevníků Bring Me The Horizon na posledních dvou deskách zefektivnili psaní písní, ještě více vypilovali produkci a zdůraznili velkolepé prvky. A právě posledními dvěma alby Architects vytvořili jedny z nejlepších ‚arénových metalových desek’ posledních let, které rockovějším švihem a industriálním drnčením, aniž by ztráceli svou energičnost, kapelu v oblibě posunují stále výš.

Poslední deska The Classic Symptoms of a Broken Spirit navíc po covidové době vznikla hodně v daném okamžiku a navzdory názvu se bere méně vážně než díla ostatní.

Info

Architects (uk) + While She Sleeps (uk) + Loathe (uk)
4. 2. 2024 18:00
Forum Karlín, Praha
Fb událost

foto © Nikografia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace