Zprávy / Pozvánky

Perturbator a Carpenter Brut v Karlíně

Perturbator a Carpenter Brut v Karlíně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.11.2023

Když se řekne synthwave, napadnou vás dvě jména. Perturbator a Carpenter Brut. Prvně jmenovaný je v synth-subkultuře nejznámější jméno, které temný retro-futuristický zvuk inspirovaný sci-fi/horor filmy 80. let zpopularizovalo, druhý je v současnosti zas nejžhavějším darksynth/synthwave želízkem v ohni.

James Perturbator Kent začal svou hudební kariéru jako kytarista v blackmetalových projektech, ale nakonec se tento Pařížan nechal svést svou vášní k cyberpunk kultuře. Ale Perturbator nestojí na místě a svou temnou elektronickou hudbu inspirovanou retro stylem dnes vymaňuje ze všech synthwave-klišé. Jestliže EP New Model (2017) v jeho tvorbě signalizovalo drastický zvukový odklon, album Lustful Sacraments je důkazem dalšího přerodu - zavádí fanoušky do hlubších neprobádaných teritorií a představuje zároveň dosud nejvyzrálejší dílo Perturbator, které spojuje temné syntetické tóny s klasickým post-punkem, gotikou a těžkými techno rytmy. Perturbator tísnivými, temně elektronickými tóny na poslední desce Final Light pokračuje v nihilistickém zkoumání světů budoucnosti, které se týkají nevyhnutelného pádu lidstva.


To Carpenter Brut stále čerpá své vlivy z televizních pořadů a béčkových filmů 80. let nabitých syntezátory - zejména z osmdesátkových slasher flicků, jejichž atmosféru zhudebňují pomocí temné retro synthwave muziky, jakou jsme v minulosti znali od Perturbatora. Tajemný a nenápadný muž za pentagonem či brutagramem, jak by ho nazvali jeho fanoušci - evokuje setkání retrobeatů s vesmírem Johna Carpentera. Při poslechu jeho nahrávek by si však člověk vsadil spíše na metalistický původ, zamilovanost do italského giallo mistra Daria Argenta a násilím podávanou náboženskou výchovu. To by vysvětlovalo jeho zálibu v okultismu, vášeň pro kýčovité zvuky a zbožňování všech druhů požitků. Carpenter Brut vzdává hold kultuře, která tehdy položila základy elektra a metalu, aby nám poskytla a připomenula jedinečný, násilný a šílený zvuk 80. let.

Předkapelou na turné bude Ho99o9, jejichž industriální revolta tepe punkem, ale též hiphopovým kazatelstvím. Ho99o9 jsou hluční, agresivní a vstřebávají všechny turbulence dnešního světa. Je to hudba pro konec světa, která vás v něm zároveň drží naživu.

Info

Perturbator (fr) + Carpenter Brut (fr) + Ho99o9 (us)
12. 11. 2023 19:00
Forum Karlín, Praha
Fb událost

foto © Libor Vočadlo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

redakce 01.03.2024

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla loni na podzim.

Produkce hudby, Současné umění a Marketing v kultuře se Skvot Czech

redakce 29.02.2024

Exkluzivně pro naše předplatitele nabízíme 50 % slevu na všechny krátkodobé kurzy Skvot.

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce 28.02.2024

Aktuální nahrávka Frankie Rose je o tom, že musíme soustředit naši společnou energii na malé věci kolem nás které máme pod kontrolou, abychom našli svou radost.

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu představí sólový industrial dubový projekt v pražském Punctu.

Tindersticks přijedou s novou deskou

redakce 27.02.2024

Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě.

Zara Larsson zavítá do Fora Karlín

redakce 27.02.2024

Spolupracovala s umělci jako David Guetta, Kygo, Tyga, Ty Dolla $ign a Sabrina Carpenter.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace