Zprávy / Pozvánky

Cradle of Filth na Flédě

Cradle of Filth na Flédě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.02.2024

Do ‚domácího‘ prostředí Flédy se vrací gotičtí extrémisté Cradle of Filth s hostem Wednesday 13, kteří odhalí své kořeny ve speciálním setu věnovaném předchozí kapele Murderdolls spoluzaloženou i Joey Jordisonem. V roli předklapely se představí industrialně ladění alternativci Sick N' Beautiful a maskovaní Drift z Los Angeles.

Průkopníci ze Suffolku jsou už víc než třicet let mistři dramatického metalu. A budou-li Cradle of Filth točit stále takové desky, jakou je ta z roku 2021, již třináctý zápis v jejich bohaté diskografii Existence is Futile, jejich ‚existence není marná‘ a právem to brněnsko-anglickou formaci dosazuje mezi nejzásadnější kapely tvrdého žánru. Existence is Futile po kompoziční stránce přináší komplexní, proměnlivé, atmosferické, ale dynamické skladby plné dramatických změn, chytlavých melodií, brutálních rytmů a Daniho nenapodobitelného zpěvu. Cradle of Filth jsou extrémní gothic-metalový blockbuster, v němž mísí temnou romantiku, dramatický akčňák a vášnivý horor.


Wednesday 13 milují horory, špinavý rock'n'roll, ale i načančaný glam. Je to jako když sešijete Frankensteina z Alice Coopera, Billyho Idola, Danziga, Motorhead, Roba Zombieho, střihorukého Edwarda a Freddieho Kruegera. Děsivá krvavá pohádka plná monster, smrduté hlíny, bahna a slizu. Bizarní, děsivá a zábavná. Ale všechno nějak začalo a u W13 to byli Murderdolls, které s frontmanem kapely Joe Nothingem zakládal bývalý bubeník SlipKnot Joey Jordison. A právě Murderdolls na aktuálním turné Wednesday 13 věnují svůj set.

Info

Cradle of Filth (uk) + Wednesday 13 (us) + Drift (us) + Sick N' Beautiful (it)
25. 2. 2024 18:30
Fléda Club, Brno
Fb událost

foto © Anthony Ponce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace