Zprávy / Festivalové

ESNS 2019 otevírá přihlášky

ESNS 2019 otevírá přihlášky

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.05.2018

Eurosonic Noorderslag, jedna z klíčových platforem pro evropskou hudbu, opět pomůže novým umělcům, projektům i kapelám proniknout na evropské hudební trhy. Eurosonic Noorderslag (ESNS), který každoročně přivítá na 4000 delegátů a zástupců více než 400 evropských festivalů, otevírá přihláškový formulář pro ročník 2019. ten bude k dispozici až do 1. září.

Všichni zůčastnění umělci jsou zároveň zařazeni do programu ETEP (European Talent Exchange Programme). Iniciativa, která byla založena již v roce 2003, si klade za cíl provázat evrospkou hudební scénu a usnadnit bookování jednotlivých interpretů v rámci evropských festivalů. Úzce spolupracuje se 27 rádiovými stanicemi nebo 15 exportiními kancelářemi.


ETEP 2018 kupříkladu podpořil jména jako Alice Merton, Alma, Altin Gün, AvAvAv, Cari Cari, Dermot Kennedy, Meute, NAAZ, Pale Waves, Rejjie Snow, San Holo, Sigrid, Superorganism, Tamino, Tshegue, Zeal & Ardor či Zulu Zulu. V minulosti pak současné stálice jako Aurora, Dua Lipa, Hozier, Ibeyi, Jaakko Eino Kalevi, MHD, MØ, Shame nebo Tommy Cash.

Info

Eurosonic Noorderslag 2019
fb festivalu

Foto © Siese Veenstra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cool v plotě osciluje mezi žánry

redakce 21.05.2024

Letos vystoupí více než třicet umělců ze Španělska, Velké Británie, Polska, Slovenska a řada současných objevů z české scény.

Jarní JazzFestBrno zakončí Chris Botti a Slavnosti synkop

redakce 20.05.2024

Chris Botti přiveze do Brna vlastní kapelu pohybující se na hraně R´n´B, jazzu, funku a gospelu.

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace