Zprávy / Festivalové

ESNS 2019 otevírá přihlášky

ESNS 2019 otevírá přihlášky

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.05.2018

Eurosonic Noorderslag, jedna z klíčových platforem pro evropskou hudbu, opět pomůže novým umělcům, projektům i kapelám proniknout na evropské hudební trhy. Eurosonic Noorderslag (ESNS), který každoročně přivítá na 4000 delegátů a zástupců více než 400 evropských festivalů, otevírá přihláškový formulář pro ročník 2019. ten bude k dispozici až do 1. září.

Všichni zůčastnění umělci jsou zároveň zařazeni do programu ETEP (European Talent Exchange Programme). Iniciativa, která byla založena již v roce 2003, si klade za cíl provázat evrospkou hudební scénu a usnadnit bookování jednotlivých interpretů v rámci evropských festivalů. Úzce spolupracuje se 27 rádiovými stanicemi nebo 15 exportiními kancelářemi.


ETEP 2018 kupříkladu podpořil jména jako Alice Merton, Alma, Altin Gün, AvAvAv, Cari Cari, Dermot Kennedy, Meute, NAAZ, Pale Waves, Rejjie Snow, San Holo, Sigrid, Superorganism, Tamino, Tshegue, Zeal & Ardor či Zulu Zulu. V minulosti pak současné stálice jako Aurora, Dua Lipa, Hozier, Ibeyi, Jaakko Eino Kalevi, MHD, MØ, Shame nebo Tommy Cash.

Info

Eurosonic Noorderslag 2019
fb festivalu

Foto © Siese Veenstra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Meeting Brno otevře témata spojená s minulostí

redakce 15.07.2020

Pátý ročník festivalu se v důsledku pandemie koronaviru uskuteční výjimečně „na pokračování“, začíná už přístí týden.

Metronom Prague potvrzuje Underworld

redakce 15.07.2020

Plnohodnotná verze festivalu Metronome Prague za účasti zahraničních hvězd nakonec proběhne v červnu 2021 a potvrzuje již nyní první zahraniční kapelu.

Festival Colour Meeting zve do Poličky na hudbu i divadlo

redakce 14.07.2020

Na hudbu a divadlo nejen tuzemské scény zve posedmnácté festival Colour Meeting. Pod středověkými hradbami v Poličce.

Druhý ročník Festivalu hudby Bez ambicí

redakce 13.07.2020

Hudební festival Bez ambicí, to je dvanáct hodin hudby a snad i víc. Pořadatelé věří v uvolněnou atmosféru, nezapomenutelné hudební sety a dobré počasí.

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.