Zprávy / Pozvánky

Festival bloumající veřejnosti Habrovka oslaví patnáct let

Festival bloumající veřejnosti Habrovka oslaví patnáct let

Barka Fabiánová | Zprávy / Pozvánky | 12.05.2017

Festival bloumající veřejnosti Habrovka oslaví první červnový víkend své patnácté narozeniny. Tématem letošního ročníku je boj o přežití. O tom, jak přežít nejen ve městě, ale i v přírodě, v rodině nebo ve společnosti, se dozvíte od nejrůznějších neziskovek i z jejich workshopů.

Festival zahájí v pátek odpoledne tři divoženky různých evropských krajin z kapely Korjen. Po nich se představí kapela The Odd Gifts, projekt zakládajícího člena Eggnoise Ondřeje Galušky. Jejich první album nazvané O.G. and the Odd Gifts, si vysloužilo dvojnásobnou nominaci na cenu Just Plain Folks Music Awards. Deska Migrant Songs se v anketě radia Proglas umístila mezi nejlepšími pěti deskami loňského roku. Příjemné indie popové skladby The Odd Gifts ukrývají zprávu o krizi našeho vlastního směřování.


Yo Soy Indigo založila v Praze usazená americká písničkářka Emily Thiel, Na postu basisty je člen tria -123 min Fredrik Janáček a také ostatní muzikantská jména slibují skvělý zážitek - perkusista Max Deyes, klávesista Mark Newson a houslista Adam Pospíšil. Jejich hudba je originální fúzí popu, rocku, soulu, jazzu, folku a mnoha dalších vlivů.

Páteční večer bude patřit slovenským Longital. Dvojice hudebních světoběžníků z kopců pod Bratislavou, která zásadním způsobem ovlivnila slovenskou alternativní scénu, se v loňském roce rozšířila o bubeníka a společně natočila kritikou i publikem velmi dobře přijaté album Divoko.


Před pátečním cirkusovým kabaretem zazní Příběhy přes bariéry. Osobní příběhy čtyř vypravěčů, kteří mají kvůli tělesnému handicapu cestu značně ztíženou. První festivalový den pak ukončí osmičlenná mezinárodní banda Ting s originálním vlastním stylem praggamuffin.


Sobotní dopoledne patří tradičně dětem. Hned po ránu čeká malé návštěvníky privátní koncert Chytej ušima, komponovaný do loutkového příběhu skřítka, který se vydal na cestu do světa.

Divadlo Loutky bez hranic nás svými Příběhy malé Lupitiny González přenesou do Mexika na svátek mrtvých, kde se smrtečky scházejí, společně si vyprávějí příběhy a od srdce se zasmějí. Součástí představení je výtvarná dílna věnovaná výrobě magnetických loutek.

Během dopoledne proběhne i cirkusový workshop, vedený členy Feel the Universe Circus Company. Workshop je průchozí (nevyžaduje předchozí rezervaci) a bude trvat 2 hodiny.

Alasdair Bouch, zpěvák s nezaměnitelným hlasem, světoběžník s kytarou v ruce, v jehož textech se objevují zkušenosti a prožitky z dlouhých cest, zahájí sobotní odpoledne.


S Mole’s Wing Orchestra vkročíte na taneční parket v rytmu swingu z dob našich babiček i prababiček. A nebude to jen koncert – i tančit se bude!

Hard To Frame kombinují drum'n'bass a dubstep se živými nástroji, další český zástupce, ústečtí Houpací koně, pak inspiraci ke svým rockovým písním našli v tónech Sonic Youth, Pixies nebo Dinousaur Jr. i v ulicích Ústí nad Labem.


Co má společného IKEA, válka a zvířata? To se dozvíte v jedinečném muzikálu Refugee Safari o kulturním dialogu, hranicích a integraci. V hlavních rolích palestinský herec Husam Abed a švédská zpěvačka Saga Björklund Jönsson.

Romská kapela Bengas se na Habrovku vrací na po patnácti letech. Ano, počítáte správně, hráli na prvním ročníku.

První cirkusové představení v historii festivalu nabídnou studenti evropských cirkusových a divadelních akademií Feel the Universe Circus Company. Ti letos přichází s novou show s názvem Sky’s not the limit, která bude mít světovou premiéru právě na Habrovce!


Hlavní hvězdou festivalu budou španělští Chotokoeu. Kapela, která je těsně propojena s kulturou španělské Galicie, a která vzala útokem řadu evropských festivalů, letos oslaví desáté výročí na scéně. Návštěvníky roztančí v sobotu večer svojí energickou náloží swingu, ska a rocku s balkánskými vlivy.


Groteska značky Anička a letadýlko o dvou starých krávách a jednom zahradním trpaslíkovi pak bude tou nejlepší tečkou za sobotním programem – Pičus není kretén.

Festival ukončí čtyřčlenná rock’n’rollová kapela z Turnova Snap Call. Ta se pohybuje v mixu vlivů blues rocku, hard rocku, motorkářského rock’n’rollu, jižanského rocku a dokonce i dirty country.


Festival se opět pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové, která je i autorkou festivalové pohlednicové hry Boj o přežití.

Info

Festival bloumající veřejnosti HABROVKA
2.-3.6. 2017,
zahrada kostela sv. Františka z Assisi, Praha 4

www.habrovka.cz
www.facebook.com/habrovka/
www.facebook.com/events/537653416396366/

foto © Jiří Vondrák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

redakce 01.03.2024

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla loni na podzim.

Produkce hudby, Současné umění a Marketing v kultuře se Skvot Czech

redakce 29.02.2024

Exkluzivně pro naše předplatitele nabízíme 50 % slevu na všechny krátkodobé kurzy Skvot.

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce 28.02.2024

Aktuální nahrávka Frankie Rose je o tom, že musíme soustředit naši společnou energii na malé věci kolem nás které máme pod kontrolou, abychom našli svou radost.

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu představí sólový industrial dubový projekt v pražském Punctu.

Tindersticks přijedou s novou deskou

redakce 27.02.2024

Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě.

Zara Larsson zavítá do Fora Karlín

redakce 27.02.2024

Spolupracovala s umělci jako David Guetta, Kygo, Tyga, Ty Dolla $ign a Sabrina Carpenter.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace