Zprávy / Festivalové

Festival experimentálnej hudby Mela

Festival experimentálnej hudby Mela

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.08.2021

Zažite nové zvuky v netradičných priestoroch technickej pamiatky bývalého potočného mlyna. Pilotný ročník festivalu Mela prinesie do Schaubmarovho mlyna v Pezinku experimentálnu a ambientnú hudbu slovenských umelkýň a umelcov. V sobotu 28. augusta 2021 budete môcť počuť Alapastel, Blackwood Incident, Vŕtačky po desáte hodině, Line Gate, Stroon, Barboru Tomáškovú a Joriho Josiphsona. Sprievodnými aktivitami podujatia budú workshopy pre rodiny s deťmi zamerané na hudobnú tvorbu a gramotnosť.

Na periférii podobných podujatí sa v SNG Schaubmarov mlyn uskutoční pilotný ročník tematického festivalu ambientnej a experimentálnej hudby s interdisciplinárnym presahom zvukového a vizuálneho umenia. Festival je platformou pre stret súčasnej (zatiaľ) slovenskej experimentálnej a zvukovej tvorby a laických a profesionálnych záujemcov o tieto formy umenia.

Koncerty sa budú odohrávať vo dvore bývalej mlynskej usadlosti, v interiéri budovy mlyna a v stodole. Hudobný zážitok doplnený o vizuálny a akustický stimul prostredia je východiskový pre tému ADAPT tohto ročníka festivalu. Dramaturg Martin Kosorín, ktorý v lete 2020 absolvoval rezidenciu v Schaubmarovom mlyne v rámci hudobnej tvorby pre-site specific predstavenie, mal z pozície hudobníka možnosť spoznať akustické a technické možnosti priestorov, ktoré boli kľúčové pre výber interpretov.

Info

Mela festival
28. 8. 2021 14:00
SNG Schaubmarov mlyn, Pezinok, Slovensko
Fb událost

foto © se svolením festivalu Hradby Samoty a Stroona

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace