Zprávy / Festivalové

Festival experimentálnej hudby Mela

Festival experimentálnej hudby Mela

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.08.2021

Zažite nové zvuky v netradičných priestoroch technickej pamiatky bývalého potočného mlyna. Pilotný ročník festivalu Mela prinesie do Schaubmarovho mlyna v Pezinku experimentálnu a ambientnú hudbu slovenských umelkýň a umelcov. V sobotu 28. augusta 2021 budete môcť počuť Alapastel, Blackwood Incident, Vŕtačky po desáte hodině, Line Gate, Stroon, Barboru Tomáškovú a Joriho Josiphsona. Sprievodnými aktivitami podujatia budú workshopy pre rodiny s deťmi zamerané na hudobnú tvorbu a gramotnosť.

Na periférii podobných podujatí sa v SNG Schaubmarov mlyn uskutoční pilotný ročník tematického festivalu ambientnej a experimentálnej hudby s interdisciplinárnym presahom zvukového a vizuálneho umenia. Festival je platformou pre stret súčasnej (zatiaľ) slovenskej experimentálnej a zvukovej tvorby a laických a profesionálnych záujemcov o tieto formy umenia.

Koncerty sa budú odohrávať vo dvore bývalej mlynskej usadlosti, v interiéri budovy mlyna a v stodole. Hudobný zážitok doplnený o vizuálny a akustický stimul prostredia je východiskový pre tému ADAPT tohto ročníka festivalu. Dramaturg Martin Kosorín, ktorý v lete 2020 absolvoval rezidenciu v Schaubmarovom mlyne v rámci hudobnej tvorby pre-site specific predstavenie, mal z pozície hudobníka možnosť spoznať akustické a technické možnosti priestorov, ktoré boli kľúčové pre výber interpretov.

Info

Mela festival
28. 8. 2021 14:00
SNG Schaubmarov mlyn, Pezinok, Slovensko
Fb událost

foto © se svolením festivalu Hradby Samoty a Stroona

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace