Zprávy / Festivalové

Festival Michalský výpad odhaluje program

Festival Michalský výpad odhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2021

Tento rok již po osmé proběhne v historickém centru Olomouce Festival Michalský výpad (FMV). Letošní ročník bude, stejně jako ten minulý, probíhat pod šapitó v zahradách uměleckého centra Konvikt, a to 11.-12. června 2021. Pro návštěvníky je připravena pestrá selekce předních interpretů české elektronické scény, ale také zajímavý doprovodný program.

Festival odstartuje v pátek v podvečer olomoucký DJ Kurzola. Po setmění bude následovat projekce krátkometrážního dokumentárního snímku Rytíři Bastlíři (jehož autorem je bývalý student Univerzity Palackého Jiří Šlofar), na který naváže film 24 Hour Party People. Snímky uvedeme ve spolupráci s univerzitním spolkem Pastiche Filmz. Páteční večer uzavře společný DJ set Surreality a Makropula.

Sobotní program nabídne především tuzemské hudebníky, přičemž jedním z největších lákadel bude vystoupení Exhausted Modern, který se svou hudební produkcí sklízí úspěchy po celém světě. Ke své tvorbě používá především analogové a modulární syntezátory a na FMV vystoupí v živém setu. Druhý živý set pak na parkáně Konviktu předvede také Nathan Solo. Se svými DJ sety se představí Dash, Raleigh, Plast, PSJ, Oli_N, St. Jakob, Chekay a také pořadatel FMV Kosmic Skaut.

V průběhu festivalu bude také možnost navštívit workshop Nikol Strobach, která vysvětlí základy vytváření zvuku na modulární syntezátory, přičemž hlavní specialitou workshopu bude snímání zvuku z živých rostlin. K zakoupení budou produkty od lokálních rukodělných projektů.

Info

Festival Michalský výpad
11.-12. června 2021
parkán na Konviktu, Olomouc
fb události

foto © se souhlasem FMV

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Sound festival promění opuštěnou pražskou halu v berlinský warehouse

redakce 29.02.2024

Prostor se během páteční noci promění ve středobod české techno komunity.

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace