Zprávy / Festivalové

Festival Michalský výpad odhaluje program

Festival Michalský výpad odhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2021

Tento rok již po osmé proběhne v historickém centru Olomouce Festival Michalský výpad (FMV). Letošní ročník bude, stejně jako ten minulý, probíhat pod šapitó v zahradách uměleckého centra Konvikt, a to 11.-12. června 2021. Pro návštěvníky je připravena pestrá selekce předních interpretů české elektronické scény, ale také zajímavý doprovodný program.

Festival odstartuje v pátek v podvečer olomoucký DJ Kurzola. Po setmění bude následovat projekce krátkometrážního dokumentárního snímku Rytíři Bastlíři (jehož autorem je bývalý student Univerzity Palackého Jiří Šlofar), na který naváže film 24 Hour Party People. Snímky uvedeme ve spolupráci s univerzitním spolkem Pastiche Filmz. Páteční večer uzavře společný DJ set Surreality a Makropula.

Sobotní program nabídne především tuzemské hudebníky, přičemž jedním z největších lákadel bude vystoupení Exhausted Modern, který se svou hudební produkcí sklízí úspěchy po celém světě. Ke své tvorbě používá především analogové a modulární syntezátory a na FMV vystoupí v živém setu. Druhý živý set pak na parkáně Konviktu předvede také Nathan Solo. Se svými DJ sety se představí Dash, Raleigh, Plast, PSJ, Oli_N, St. Jakob, Chekay a také pořadatel FMV Kosmic Skaut.

V průběhu festivalu bude také možnost navštívit workshop Nikol Strobach, která vysvětlí základy vytváření zvuku na modulární syntezátory, přičemž hlavní specialitou workshopu bude snímání zvuku z živých rostlin. K zakoupení budou produkty od lokálních rukodělných projektů.

Info

Festival Michalský výpad
11.-12. června 2021
parkán na Konviktu, Olomouc
fb události

foto © se souhlasem FMV

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

MFDF Ji.hlava: Oliver Stone, Jana Ševčíková i současné Bělorusko

redakce 25.10.2021

Jubilejní ročník festivalu zahájí film Když květiny nemlčí, který zachycuje atmosféru v Bělorusku po loňských prezidentských volbách.

Soutěž Mezipater ovládl hlas žen

redakce 24.10.2021

Letošní soutěž vypráví velké lidské příběhy, které zprostředkují autentickou queer zkušenost z celkem šesti světadílů.

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace