Zprávy / Festivalové

Festival Michalský výpad odhaluje program

Festival Michalský výpad odhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2021

Tento rok již po osmé proběhne v historickém centru Olomouce Festival Michalský výpad (FMV). Letošní ročník bude, stejně jako ten minulý, probíhat pod šapitó v zahradách uměleckého centra Konvikt, a to 11.-12. června 2021. Pro návštěvníky je připravena pestrá selekce předních interpretů české elektronické scény, ale také zajímavý doprovodný program.

Festival odstartuje v pátek v podvečer olomoucký DJ Kurzola. Po setmění bude následovat projekce krátkometrážního dokumentárního snímku Rytíři Bastlíři (jehož autorem je bývalý student Univerzity Palackého Jiří Šlofar), na který naváže film 24 Hour Party People. Snímky uvedeme ve spolupráci s univerzitním spolkem Pastiche Filmz. Páteční večer uzavře společný DJ set Surreality a Makropula.

Sobotní program nabídne především tuzemské hudebníky, přičemž jedním z největších lákadel bude vystoupení Exhausted Modern, který se svou hudební produkcí sklízí úspěchy po celém světě. Ke své tvorbě používá především analogové a modulární syntezátory a na FMV vystoupí v živém setu. Druhý živý set pak na parkáně Konviktu předvede také Nathan Solo. Se svými DJ sety se představí Dash, Raleigh, Plast, PSJ, Oli_N, St. Jakob, Chekay a také pořadatel FMV Kosmic Skaut.

V průběhu festivalu bude také možnost navštívit workshop Nikol Strobach, která vysvětlí základy vytváření zvuku na modulární syntezátory, přičemž hlavní specialitou workshopu bude snímání zvuku z živých rostlin. K zakoupení budou produkty od lokálních rukodělných projektů.

Info

Festival Michalský výpad
11.-12. června 2021
parkán na Konviktu, Olomouc
fb události

foto © se souhlasem FMV

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace