Zprávy / Festivalové

Undergroundové techno aneb Maushaus

Undergroundové techno aneb Maushaus

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.10.2023

Dvoudenní slavnost undergroundové techna Maushaus startuje do třetice už v pátek 13. října. Festival těží ze vzniku kulturního centra v budově klubu Fléda na brněnské Štefánikově ulici. Místní aktivity se nově rozšířily o podzemní experimentální prostor Fraktal. Vchod do klubu zase nově zdobí poslechový bar, kavárna a galerie Spektrum, který dále rozšiřuje aktivy, které budova nabízí.

Páteční program budou hostit celkem tři scény. Vévodí mu zahraniční headlineři v čele s Michaelem Wollenhauptem alias Ancient Methods. Ten ve své techno tvorbě spojuje zdánlivě nespojitelné. Věhlasný německý producent, DJ, umělec a zakladatel labelu Persephonic Sirens předkládá s naprostou lehkostí wave a industrial hned vedle psychedlie nebo magického folku. Ancient Methods nabízí specifickou taneční euforií rámovanou temnou industriální elektronikou.

Další výraznou zahraniční tváří je producentka, zvuková umělkyně a DJka Dasha Rush, která ztělesňuje nadžánrový přístup k elektronické tvorbě. V Berlíně žijící moskevská rodačka je bezesporu jednou z nejvýraznějších postav evropského techna posledních let. Její tvorba se pohybuje mezi ambientem a hardcore technem, mezi chladnými technologiemi a vřelou lidskostí.


Stanislav Tolkachev je na druhé straně jednou z nejzásadnějších postav současné východoevropské scény. Ukrajinský experimentální producent představí v Brně svou oceňovanou live show opředenou hypnotickým kouzlem vrstevnatých zvukových ploch. Jeho tracky staví na precizní práci s analogovými syntezátory a různorodými drum machines. Sébastian Michel, aka UVB, je další stálicí undergroundové scény. Francouzský DJ a producent tvoří více než dekádu melodické tracky protkané syrovou industriální estetikou. Michel je zároveň zakladatel respektovaného labelu Body Theory.

Vedle zahraničních hvězd Maushaus nabízí také špičku domácí nekomerční techno scény v čele s umělci jako C4AT, Eva Porating, Exhausted Modern, Kosmic Skaut, Marie Pravda, Plast (live) Psj, SPACɆR nebo Toomuch. Sobotní program nabídne program vedený telavivským DJem Lt.Danem v rámci konceptu „Darkroom.“ Ten návštěvníkům nabízí unikátní audiovizuální design s neobvyklým rozvržením klubového prostoru.

Info

Maushaus
13.–⁠14. 10. 2023 Brno
Fb událost

foto © Marie Staggat

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Festival Spontana 3

redakce 09.04.2024

Myšlenka festivalu zůstává stále stejná - probudit neobyčejný místo životem a spoustou kvalitní hudby na dvou stagích.

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

redakce 09.04.2024

Tradiční oslava příchodu léta v brněnských Obřanech, tentokrát s Ryder the Eagle, Ghost of you, Arletou nebo Obligatne.

JazzFestBrno: Samara Joy, klubový vibe, i mezinárodní den jazzu s Emmetem Cohenem

redakce 07.04.2024

Oslavy mezinárodního dne jazzu obstarají americký pianista Emmet Cohen se svým triem a Kravchenko Clees Duo.

Slunovrat v Opavě

redakce 04.04.2024

Britští The Dhol Fundation, Markéta Irglová, Michal Prokop, Oldřich Janota, Malalata a mnoho dalších po tří dny v opavských lokalitách.

Sziget představuje program

redakce 02.04.2024

Sziget oznamuje čtyřicet nových účinkujících včetně headlinera Liama Gallaghera.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace