Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Exhausted Modern

Vstupní prohlídka: Exhausted Modern

redakce | Články / Seriály | 14.10.2022

Producent Ladislav Zensor, mimo jiné šéf labelu Endless Illusion a rezident klubu Planeta Za, vydal loni pod monikerem Exhausted Modern dlouhohrající debut Deform | Reform. Letos již coby Oblaka přišel s jedním z nejzajímavějších releasů na domácí elektronické scéně, albem Hace. Nedávno si ovšem odskočil zpátky ke starému projektu, aby si vyzkoušel novou roli a složil hudbu k představení předního českého souboru současného tance 420people EVER. To mělo premiéru v září, 18. a 19. října v divadle La Fabrika ho ovšem máte šanci vidět znova. U této příležitosti jsme Ladislava oslovili s pár otázkami.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Ilegální techno raves okolo nultých let. To ve mě usadilo nějaký základní zvuk, kterého se držím. V dnešní době mě ale inspirují současné trendy prolínání žánrů a technik.

Čím se bavíš kromě hudby?
Architekturou, uměním, politikou, jídlem a fotbalem.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Hraní v jednom člověku je celkově dost limitující, mám jen dvě ruce a od toho se všechno odvíjí. Člověk si musí spoustu procesů automatizovat.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Kočka.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Voda a vodka.

Do čeho v souvislosti s hudbou investuješ nejvíce času a peněz?
Do osobního progresu, vědomostí, techniky, nástroje, je to každodenní učení.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Vařící se hrnec, takový guláš, ve kterém se přebíjí ingredience, která bude více výrazná. Dnešní svět je o neustálém balancování problémů a jejich řešení. Nicméně záleží, jaký svět, to, co vnímám já jako svět, může někdo z pralesa vnímat úplně jinak.

Číslo Full Moonu věnované tanci, které mimo jiné obsahuje rozhovor s šéfem 420people Václavem Kunešem, je na stáncích do 9. 11. 2022

Info

420people: EVER
18. a 19. 10. 2022
La Fabrika, Praha
web

foto © se svolením Ladislava Zensora

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce 06.09.2023

Simon Goff se dlouhá léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson nebo Hildur Gudnadottir. A zahraje na festivalu Cool v plotě.

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce 01.09.2023

Festival Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Na co nám ukáže šéf celé akce?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace