Články / Seriály

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce | Články / Seriály | 15.05.2024

Něco osvěžujícího z nehudebního koutku nám přináší Bára Hodonická, hlava královehradeckého divadelního festivalu Regiony. Devětadvacet let existence akce slaví tématem Chvění. Tekutost. Rovnováha., tedy pojmy, které zachycují dynamičnost a různorodost festivalu a které vstupují do prožitků skrze všechny smysly. Kam ještě nás pozve člověk žijící kulturou?


Divadelní Flora, 9.–20. 5. 2024, Olomouc
Olomouc je vždycky skvělé místo pro setkání jakéhokoliv tipu. Divadelní Flora je po AFO Olomouc dalším festivalem, který otevírá témata, pokládá otázky a zve k celospolečenské diskuzi. To by nemělo být typické jen pro Olomouc a její festivaly, ale pro nás všechny, vždy a všude. Celým programem bude letos prostupovat téma Volnost. Činohra, pohybové divadlo, workshopy, besedy. A jisto jistě nejeden vydařený večírek!

Regiony – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové, 21.–28. 6. 2024
Ze všeho nejsrdečněji pak zvu na královéhradecké Regiony. Z programové nabídky zhruba tří stovek 300 akcí – činohra, pohybové divadlo, performance, instalace, koncerty etc. – nemůžu vybrat jednu. Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý.


Y Events,19.–21. 9. 2024, Divadlo X10, Praha
Naprosto unikátní projekt, který mísí performativní umění s uměním výtvarným, zabývá se propojováním nejrůznějších uměleckých žánrů i stylů. Kurátoři nabourávají prostor, ať už ten divadelní nebo výstavní, a zvou do tzv. grey zone, sdíleného prostoru, který přináší nové perspektivy uměleckého zážitku. Přestože další ze série Y Events proběhne až v září, stojí za to si ji uložit do svých kalendářů už dnes.

Info

foto © Lukáš Veselý

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace