Zprávy / Pozvánky

Floex Ensemble na Střeše Lucerny

Floex Ensemble na Střeše Lucerny

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.09.2022

Když vážná hudba potká elektroniku - Floex Ensemble vystoupí na Střeše Lucerny. Ansámbl hudebníků žijících v Praze a Berlíně představí v pátek 2. září na Střeše Lucerny v rámci koncertní řady Vážný zájem svůj nejnovější projekt - živé provedení soundtracků k počítačovým hrám Papetura a Samorost 3.

Komorní soubor Floex Ensemble tyto soundtracky představuje v klasicko-moderních aranžích v obsazení housle, viola, cello, klarinet, basklarinet, a elektronika. Na úvod koncertu je zařazen třetí smyčcový kvartet Philipa Glasse s podtitulem Mishima. Po skončení koncertu navazuje Floexův DJ set v nejvyšším bodě Střechy Lucerny, malém domečku, kam se vejde přibližně dvacet nejnadšenějších tanečníků a tanečnic. Ostatní posluchači si set mohou užít na poslech na přilehlé terase s výhledem na panorama Prahy.

Střešní prostor Paláce Lucerna je od roku 2016 domovskou scénou projektu Vážný zájem, který se snaží nepodbízivými formami přilákat nové posluchače k vážné hudbě. Projekt také šíří osvětu o domácích koncertech vážné hudby a zájemcům je pomáhá pořádat skrze moderní webovou aplikaci, která je zdarma. Spolupráce s Floex Ensemble je prvním přímým propojením s elektronickou hudbou.

Info

Vážný zájem:
Floex Ensemble
2. 9. 2022 20:00
Střecha Lucerny, Praha
Fb událost

foto © se svolením Vážného zájmu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace