Zprávy / Pozvánky

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.02.2024

Frankie Rose už delší dobu hraje a zpívá sólo, tedy přesněji, se svou kapelou. Dokonce si dovolila zcoverovat celou desku The Cure Seventeen Seconds. Loni zazářila albem Love As Projection a na jaře přijíždí na evropské turné.

Její druhé plnohodnotné album Interstellar vyšlo v únoru 2012 a od Pitchfork si vysloužilo označení „Best New Music“. Třeti desku s názvem Herein Wild vydala u Fat Possum v roce 2013. Dramaturg klubu Vrátnice Martin Valášek dodává: „Frankie Rose podle mě vytvořila záviděníhodné hudební dědictví, od hraní s kapelami jako Crystal Stilts a The Vivian Girls, ale na Love As Projection udělala odvážný krok do elektronické popové produkce. Love As Projection je znovuzavedením jejího etablovaného stylu skrze objektiv současného elektronického popu, je to zkrátka album, na které Frankie čekala celou svou kariéru.“


SRSQ je přezdívka zpěvačky a hudebnice Kennedy Ashlyn, která s Frankie odjede celou evropskou šňůru s jedinou českou zastávkou ve Vrátnici. Od prvních let, kdy byla spoluzakladatelkou vizionářského shoegaze dua Them Are Us Too, neustále zdokonalovala svůj víceoktávový rozsah silného a přitom poetického hlasu. Rok 2022 potvrdil, že Kennedy je zásadní generační talent, schopná syntetizovat osobní boje a smutky do strhujících, vykupitelských hymen.

Dreampopová kapela Billow, kterou jste měli možnost v Rožnově vidět dvakrát, už pověsila hraní na hřebík. Ale ne tak docela, Lenka Zbořilová je stále aktivní, jednak s Orlem (Planety, Prohra Praha) v projektu Ys, tak sólově jako Ivy Z. Rozumí si temnota s weird popem?

Info

Frankie Rose (us) + SRSQ (us) + Ivy Z
1. 3. 2024 20:00
Vrátnice, Rožnov pod Radhoštěm
Fb událost

foto © Esme Rogers Smith

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace