Zprávy / Pozvánky

HaDivadla uvádí Humanismus 2022

HaDivadla uvádí Humanismus 2022

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.11.2022

HaDivadlo přenese diváky v první premiéře Sezony 48: Blízkost do italských Benátek.

Děj Humanismu 2022 se odehrává na dovolené, kde se setkává parta přátel v apartmánu pronajatém přes Airbnb. Realistická inscenace o skupině lidí, které blízkost válečného konfliktu donutila bilancovat nejen nad politikou, ale i nad vlastními morálními hodnotami, má v brněnské Alfa pasáži premiéru v sobotu 12. listopadu 2022. Pro HaDivadlo a režiséra inscenace Ivana Buraje se jedná již o třetí spolupráci se scenáristou a filmovým tvůrcem Bohdanem Karáskem.

Inscenace se odehrává v realistické scéně Antonína Šilara, která evokuje krátkodobé dovolenkové bydlení. Pod hudbou je podepsán Michal Cáb, zvukový tvůrce a performer, který při tvorbě pro inscenaci Humanismus 2022 vycházel také z motivů symfonií Gustava Mahlera užitých v již legendárním snímku Smrt v Benátkách režiséra Luchina Viscontiho.

Listopadovou brněnskou premiéru bude následovat o necelý měsíc později premiéra pražská v Divadle Archa, kde HaDivadlo uvede Humanismus 2022 v pondělí 5. prosince 2022. Na následujících premiérách Sezony 48: Blízkost již pracují tvůrčí týmy pod vedením ukrajinského režiséra Maxe Nowotarského (Než skončí válka) a dalších dvou slovenských režisérů Eduarda Kudláče (Požár v šťastném Rakousku) a Petera Gondy (Moravský kras).

Info

Sezona 48: Blízkost
Humanismus 2022
autoři: Ivan Buraj a Bohdan Karásek
režie: Ivan Buraj
web divadla

foto © Terezie Fojtová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Poslední Sonitus jarní sezóny

redakce 04.06.2024

Dojem z Monopoly Child Star Searchers začíná jako nesnesitelně přepálený technikolorový film z karibské dovolené.

Kafka Band s novým singlem

redakce 04.06.2024

Singl není součástí celého alba, ale je připomenutím sta let od úmrtí Franze Kafky.

Den s hudebníky na Radiu 1

redakce 04.06.2024

Ve dvouhodinových směnách si vysílání převezmou Manon meurt, Severní nástupiště, Mat213 se Zdenou, B4 a další.

David Pomahač a Masopust spolu živě

redakce 03.06.2024

Po letech působení v kapelách Dlouhej tah a Komisař raptor se zpěvák a songwriter Martin Řezníček vydává na sólovou písničkářskou dráhu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace