Zprávy / Festivalové

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.03.2024

S blížícím se třináctým ročníkem festivalu Rewire bylo přidáno 37 nových umělců a projektů do už tak vyčerpávajícího programu. Vedle dříve oznámených jmen jako Anne Lockwood, Oneohtrix Point Never, Svitlana Nianio, Autechre, Jenny Hval, SUNN O))), Julia Holter, Jlin & Florence To, Lonnie Holley nebo Simo Cell tradičně nesmí chybět rozsáhlé interdisciplinární projekty, doprovodný program ani spolupráce s místními kulturními organizacemi. Festival se letos bude konat od 4. do 7. dubna hned na dvaceti různých místech v holandském Haagu.

Ve světové premiéře představí svoje nadcházející album The Hollow zpěvačka, skladatelka a herečka Keeley Forsyth. V kostele Grote Kerk jej bude prezentovat v audiovizuálním provedení, doprovázená malým orchestrem. Program nabídne i Loraine James a její audiovizuální vystoupení s aktuální deskou Gentle Confrontation, Aïshu Devi se scénografií Emmanuela Biarda. Interdisciplinární vystoupení Totally Recalled slibuje i beatmaker NAH nebo projekt 1 Drop 1000 Years od Martina Messiera. K nasátí atmosféry se tradičně nabízí i festivalový playlist. Festivalu se na zoubek pořádně podívá i naše Preview, na webu najdete v průběhu března.

Info

Rewire
4.–⁠7. 4. 2024 Haag, Nizozemí
web festivalu

foto © Parcifal Werkman

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace