Zprávy / Festivalové

Hradecký slunovrat láká na jistoty i alternativu

Hradecký slunovrat láká na jistoty i alternativu

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.06.2015

Festival Hradecký slunovrat se koná ve velmi atraktivním prostředí zámku v Hradci nad Moravicí 12. a 13. června 2015, a rozhodně se máte na co těšit. Areál státního zámku totiž nabídne tři hudební scény, gastroscénu Krmelec, kavárnu v níž se odehrají diskuze a přednášky, výstavy i dětský program.

Scéna Pod Bílou věží, scéna na nádvoří Bílého zámku, Open scéna v neplacené zóně festivalu. Na všech těchto místech budou mít návštěvníci možnost nabažit se dosyta nejen hudebních zážitků. Dramaturgie, je letos zaměřena na interprety, kteří disponují aktuálními kvalitními alby – jedná se například o Lenku Dusilovou, duo Kieslowski, Františka Segrada, Ladě nebo třeba nejmenší odnož Jablkoně Půljablkoň. Těšit se, ale můžete třeba na Jiřího Schmitzera, nebo Karolínu Kamberskou. "Ta na Hradeckém Slunovratu opustí svou současnou roli kuchařské hvězdy z TV, a vrátí se ke svým písničkářským kořenům," láká na festivalový program ředitel Vašek Müller.


Nebudou chybět ani alternativní lahůdky jako je Post hudba, či Jan Kunze s projektem Hičhaikum a mnoho a mnoho dalších. Za pozornost stojí také Open scéna pro méně známé interprety, která má ovšem také vysokou kvalitu. Renomovaný hudební publicista Milan Tesař se dokonce vyjádřil, že by stálo za to přijet na Hradec jen kvůli této scéně. Velmi důležitá je proorganizátory Gastrostage Krmelec v dramaturgii gastrpunkera Romana Kopřivy. Nabídne různé lahůdky od srnčí ragú na borovičce v tortile, po jídla pro vegetariány a vegany – ti se mohou těšit např. na tofu špízy, chipsy z řepy, grilovaný sýr halloumi nebo divoké fazole.

Kavárna Café Jen (chválená panem Cuketkou) se přesune na Hradecký zámek z Prahy, bude se v ní podávat výběrová káva a proběhne zde kávový workshop a degustace. Bude také místem přednášek a besed například o Andym Warholovi, nebo historii a architektuře Sudet, diskutovat bude také Michal Němec z Jablkoně, nebo Karolina Kamberská. "Rád bych zmnínil křest knihy zpěvačky a malířky Martiny Trchové, která sepsala své zážitky z Tibetu. Vzpomínkovou fotografickou výstavou také oslavíme nedožité padesáté narozeniny(přesně 12.6.) legendy českého undergroundu, Filipa Topola."

Info

Hradecký slunovrat 2015
12. - 13. 6. 2015
Zámek Hradec nad Moravicí

www.facebook.com/events/821430114561401
www.facebook.com/hradeckyslunovrat
www.hradeckyslunovrat.cz

foto © Andrea Petrovičová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

MFF Karlovy Vary servíruje filmový program

redakce 02.06.2023

Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

redakce 26.05.2023

Letošní ročník nabídne devět koncertů a na čtyřicet výukových lekcí hry na tradiční japonské nástroje.

Zahajovací koncert MFF Karlovy Vary s kapelou Morcheeba

redakce 25.05.2023

Slavnostní koncert letošního ročníku bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také britská Morcheeba.

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce 24.05.2023

Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně, říkají organizátoři.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace