Zprávy / Festivalové

Hradecký slunovrat láká na jistoty i alternativu

Hradecký slunovrat láká na jistoty i alternativu

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.06.2015

Festival Hradecký slunovrat se koná ve velmi atraktivním prostředí zámku v Hradci nad Moravicí 12. a 13. června 2015, a rozhodně se máte na co těšit. Areál státního zámku totiž nabídne tři hudební scény, gastroscénu Krmelec, kavárnu v níž se odehrají diskuze a přednášky, výstavy i dětský program.

Scéna Pod Bílou věží, scéna na nádvoří Bílého zámku, Open scéna v neplacené zóně festivalu. Na všech těchto místech budou mít návštěvníci možnost nabažit se dosyta nejen hudebních zážitků. Dramaturgie, je letos zaměřena na interprety, kteří disponují aktuálními kvalitními alby – jedná se například o Lenku Dusilovou, duo Kieslowski, Františka Segrada, Ladě nebo třeba nejmenší odnož Jablkoně Půljablkoň. Těšit se, ale můžete třeba na Jiřího Schmitzera, nebo Karolínu Kamberskou. "Ta na Hradeckém Slunovratu opustí svou současnou roli kuchařské hvězdy z TV, a vrátí se ke svým písničkářským kořenům," láká na festivalový program ředitel Vašek Müller.


Nebudou chybět ani alternativní lahůdky jako je Post hudba, či Jan Kunze s projektem Hičhaikum a mnoho a mnoho dalších. Za pozornost stojí také Open scéna pro méně známé interprety, která má ovšem také vysokou kvalitu. Renomovaný hudební publicista Milan Tesař se dokonce vyjádřil, že by stálo za to přijet na Hradec jen kvůli této scéně. Velmi důležitá je proorganizátory Gastrostage Krmelec v dramaturgii gastrpunkera Romana Kopřivy. Nabídne různé lahůdky od srnčí ragú na borovičce v tortile, po jídla pro vegetariány a vegany – ti se mohou těšit např. na tofu špízy, chipsy z řepy, grilovaný sýr halloumi nebo divoké fazole.

Kavárna Café Jen (chválená panem Cuketkou) se přesune na Hradecký zámek z Prahy, bude se v ní podávat výběrová káva a proběhne zde kávový workshop a degustace. Bude také místem přednášek a besed například o Andym Warholovi, nebo historii a architektuře Sudet, diskutovat bude také Michal Němec z Jablkoně, nebo Karolina Kamberská. "Rád bych zmnínil křest knihy zpěvačky a malířky Martiny Trchové, která sepsala své zážitky z Tibetu. Vzpomínkovou fotografickou výstavou také oslavíme nedožité padesáté narozeniny(přesně 12.6.) legendy českého undergroundu, Filipa Topola."

Info

Hradecký slunovrat 2015
12. - 13. 6. 2015
Zámek Hradec nad Moravicí

www.facebook.com/events/821430114561401
www.facebook.com/hradeckyslunovrat
www.hradeckyslunovrat.cz

foto © Andrea Petrovičová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace