Zprávy / Festivalové

Hradecký slunovrat láká na jistoty i alternativu

Hradecký slunovrat láká na jistoty i alternativu

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.06.2015

Festival Hradecký slunovrat se koná ve velmi atraktivním prostředí zámku v Hradci nad Moravicí 12. a 13. června 2015, a rozhodně se máte na co těšit. Areál státního zámku totiž nabídne tři hudební scény, gastroscénu Krmelec, kavárnu v níž se odehrají diskuze a přednášky, výstavy i dětský program.

Scéna Pod Bílou věží, scéna na nádvoří Bílého zámku, Open scéna v neplacené zóně festivalu. Na všech těchto místech budou mít návštěvníci možnost nabažit se dosyta nejen hudebních zážitků. Dramaturgie, je letos zaměřena na interprety, kteří disponují aktuálními kvalitními alby – jedná se například o Lenku Dusilovou, duo Kieslowski, Františka Segrada, Ladě nebo třeba nejmenší odnož Jablkoně Půljablkoň. Těšit se, ale můžete třeba na Jiřího Schmitzera, nebo Karolínu Kamberskou. "Ta na Hradeckém Slunovratu opustí svou současnou roli kuchařské hvězdy z TV, a vrátí se ke svým písničkářským kořenům," láká na festivalový program ředitel Vašek Müller.


Nebudou chybět ani alternativní lahůdky jako je Post hudba, či Jan Kunze s projektem Hičhaikum a mnoho a mnoho dalších. Za pozornost stojí také Open scéna pro méně známé interprety, která má ovšem také vysokou kvalitu. Renomovaný hudební publicista Milan Tesař se dokonce vyjádřil, že by stálo za to přijet na Hradec jen kvůli této scéně. Velmi důležitá je proorganizátory Gastrostage Krmelec v dramaturgii gastrpunkera Romana Kopřivy. Nabídne různé lahůdky od srnčí ragú na borovičce v tortile, po jídla pro vegetariány a vegany – ti se mohou těšit např. na tofu špízy, chipsy z řepy, grilovaný sýr halloumi nebo divoké fazole.

Kavárna Café Jen (chválená panem Cuketkou) se přesune na Hradecký zámek z Prahy, bude se v ní podávat výběrová káva a proběhne zde kávový workshop a degustace. Bude také místem přednášek a besed například o Andym Warholovi, nebo historii a architektuře Sudet, diskutovat bude také Michal Němec z Jablkoně, nebo Karolina Kamberská. "Rád bych zmnínil křest knihy zpěvačky a malířky Martiny Trchové, která sepsala své zážitky z Tibetu. Vzpomínkovou fotografickou výstavou také oslavíme nedožité padesáté narozeniny(přesně 12.6.) legendy českého undergroundu, Filipa Topola."

Info

Hradecký slunovrat 2015
12. - 13. 6. 2015
Zámek Hradec nad Moravicí

www.facebook.com/events/821430114561401
www.facebook.com/hradeckyslunovrat
www.hradeckyslunovrat.cz

foto © Andrea Petrovičová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Továreň v Smolníku na 66 hodín ožije kultúrou

redakce 24.06.2024

Volovské vrchy a kráľovské banské mestečko Smolník ponúka prechádzky po okolí, objavovanie baníckej štôlne aj kúpanie sa v Smolníckom tajchu.

Jubilejní Letní filmovou školu zakončí Vlny

redakce 23.06.2024

Vrátí se oceňovaní zahraniční režiséři, kteří Filmovku navštívili v uplynulých letech – Fridrik Thór Fridriksson, Mohsen Makhmalbaf či Sean Ellis.

Desetidenní Ji.hlava láká k objevování

redakce 22.06.2024

Program nabídne velkou retrospektivu režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy a jejich producentské společnosti.

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace