Zprávy / Festivalové

Jazz On5, listopadový týden

Jazz On5, listopadový týden

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.10.2023

Ve spolupráci s městskou částí Prahy 5 připravil smíchovský klub Jazz Dock hudební přehlídku Jazz On5.

O zahájení se postará 3. listopadu vynikající klavírista a skladatel James Francies, který přijede se svým triem vůbec poprvé do ČR. Francies patří mezi současné velké talenty a nové tváře americké jazzové scény a je obdivován pro svůj explozivní styl hraní na klavír i syntezátory, barevné harmonické textury a hudbu plnou dramatických změn a rychlých běhů. To vše doplňují energické bicí Damiona Reida a virtuózní kytara Mika Morena. O den později ovládne pódium sedmičlenná francouzská partička Malted Milk. Jejich hudba kombinuje klasické bluesové melodie s moderními prvky, propojuje je s funkem a soulem, čímž vytváří jedinečné a dynamické hudební spojení.


Významnou stopu na festivalu zanechají dvě významné osobnosti jazzu – bubeník Daniel Šoltis a newyorský varhaník Brian Charette. Nejprve se představí v Triu společně se saxofonistou Ondřejem Štveráčkem, o den později uspořádají exkluzivní workshop, na kterém předvedou mnoho různých způsobů interpretace a dají každému možnost si s nimi společně zahrát. Večerní program bude poté pokračovat speciálním programem, ve kterém jedni z nejlepších saxofonistů české jazzové scény vzdají hold velikánovi světového jazzu Waynu Shorterovi. Dalším z vrcholů bude koncertní program Czech Jazz Legends. V rámci jednoho večera budete moci vidět a slyšet tři významné postavy tuzemské hudební scény, které se výrazným způsobem zapsaly do vývoje jazzu. Těšit se můžete na Janu Koubkovou, Jiřího Stivína a Emila Viklického. Každý umělec vystoupí se svojí aktuální sestavou a představí svou současnou tvorbu i skladby z dřívějších alb.

Závěrečné tři dny festivalu nabídnou jedno velké hudební jméno za druhým. Nejprve se dočkáme dvojnásobného držitele Grammy Kurta Ellinga, který společně s kytaristou Charliem Hunterem a úžasnou rytmikou uvede svůj program SuperBlue. Hladina Vltavy nezůstane klidná ani u koncertu brooklynské groovové kapely Kennedy Administration. Do Prahy přiváží neodolatelnou směs soulu, funku, jazzu i rocku. Závěrečnou třešničku na dortu obstará kytarová legenda John Scofield, který tentokrát vyráží na turné s fenomenální rytmickou sekcí: bubeníkem Billem Stewartem a kontrabasistou Vicentem Archerem.

Info

Jazz On5
3.–⁠10. 11. 2023
Jazz Dock, Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu Jazz On5

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Sound festival promění opuštěnou pražskou halu v berlinský warehouse

redakce 29.02.2024

Prostor se během páteční noci promění ve středobod české techno komunity.

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace