Zprávy / Festivalové

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.09.2023

Podzimní část celoročního festivalu JazzFestBrno odstartuje 3. října v brněnském Divadle Husa na provázku hammondkář, skladatel, producent a držitel Grammy Ondřej Pivec s novým koncertním projektem nazvaným Greatest Hits 4000. Oslovil pro něj špičkové muzikanty z domácí scény - klávesistu Jana Steinsdörfera, baskytaristu Jana Jakubce a bubeníka Filipa Ernsta. Během večera také pokřtí nové stejnojmenné album, které z popudu festivalu vzniklo jako živý záznam pro Českou televizi v době coronavirové pandemie.

více o festivalu zde

Na 12. října pak do Sono Centra připravil JazzFestBrno unikátní spojení předního amerického big bandu Clayton-Hamilton Jazz Orchestra se zpěvákem Danem Bártou. Před nimi zahraje český Concept Art Orchestra, který ve speciálním rozšířeném obsazení s norským skladatelem Helge Sundem představí v programu Music for Lights & Shadows skladby inspirované fotografiemi severské přírody nebo tamějších opuštěných domů. V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival 22. listopadu v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist. 5. prosince se téměř po deseti letech do Brna vrátí francouzský trumpetista s libanonskými kořeny Ibrahim Maalouf, tentokrát s programem Trumpets of Michel Ange.


JazzFestBrno již také ohlásil první koncert na rok 2024: 15. února v Sono Centru vystoupí pro velký zájem dokonce dvakrát virtuózní hráč na banjo a patnáctinásobný držitel Grammy Béla Fleck.

Info

JazzFestBrno
web festivalu

foto © Roman Franc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace