Zprávy / Festivalové

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.09.2023

Podzimní část celoročního festivalu JazzFestBrno odstartuje 3. října v brněnském Divadle Husa na provázku hammondkář, skladatel, producent a držitel Grammy Ondřej Pivec s novým koncertním projektem nazvaným Greatest Hits 4000. Oslovil pro něj špičkové muzikanty z domácí scény - klávesistu Jana Steinsdörfera, baskytaristu Jana Jakubce a bubeníka Filipa Ernsta. Během večera také pokřtí nové stejnojmenné album, které z popudu festivalu vzniklo jako živý záznam pro Českou televizi v době coronavirové pandemie.

více o festivalu zde

Na 12. října pak do Sono Centra připravil JazzFestBrno unikátní spojení předního amerického big bandu Clayton-Hamilton Jazz Orchestra se zpěvákem Danem Bártou. Před nimi zahraje český Concept Art Orchestra, který ve speciálním rozšířeném obsazení s norským skladatelem Helge Sundem představí v programu Music for Lights & Shadows skladby inspirované fotografiemi severské přírody nebo tamějších opuštěných domů. V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival 22. listopadu v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist. 5. prosince se téměř po deseti letech do Brna vrátí francouzský trumpetista s libanonskými kořeny Ibrahim Maalouf, tentokrát s programem Trumpets of Michel Ange.


JazzFestBrno již také ohlásil první koncert na rok 2024: 15. února v Sono Centru vystoupí pro velký zájem dokonce dvakrát virtuózní hráč na banjo a patnáctinásobný držitel Grammy Béla Fleck.

Info

JazzFestBrno
web festivalu

foto © Roman Franc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jubilejní Letní filmovou školu zakončí Vlny

redakce 23.06.2024

Vrátí se oceňovaní zahraniční režiséři, kteří Filmovku navštívili v uplynulých letech – Fridrik Thór Fridriksson, Mohsen Makhmalbaf či Sean Ellis.

Desetidenní Ji.hlava láká k objevování

redakce 22.06.2024

Program nabídne velkou retrospektivu režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy a jejich producentské společnosti.

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace