Zprávy / Pozvánky

Lower Dens prchají před zlem

Lower Dens prchají před zlem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2015

V marylandském Baltimore usazená písničkářka a zpěvačka Jana Hunter založila Lower Dens v roce 2010, když ji omrzelo sólové koncertování. Po prvotině Twin-Hand Movement přišel zásadní průlom s druhou deskou Nootropics (2012), která si vysloužila srovnání s dream-popovými "kolegy" Beach House, ale zejména nadšené reakce publika i médií. Letos se Lower Dens vracejí s třetí, opět skvěle přijatou deskou Escape from Evil. Ve středu 11. listopadu Jana Hunter & spol. premiérově vystoupí ve smíchovské MeetFactory.

Je to už pět let, co se texaská freak-folková zpěvačka a kytaristka Jana Hunter rozhodla definitivně ukončit přeskakování mezi sólovou kariérou a hostováním v projektech hudebně blízkých i vzdálenějších muzikantů. Sázka do loterie, kterou představoval nápad založit vlastní kapelu, činorodé frontmance vyšla na sto procent a kvarteto, kterým se v roce 2010 obklopila, od té doby vydává jednu desku lepší než druhou.


Po vydání dlouhohrajícího a nadšeně přijatého debutu Twin-Hand Movement (na kterém se v roce 2010 podílel také Chris Freeland z Oxes) opustil Lower Dens bubeník Abram Sanders a sestava kolem charismatické vokalistky se ustálila na kytaristovi Williamu Adamsovi, basákovi Geoffry Grahamovi, klávesákovi Carteru Tantonovi a novém hráči na bicí Nateu Nelsonovi. V tomto složení pak kapela v roce 2012 vydala druhou desku s názvem Nootropics, která uchvátila posluchače a kritiky pečlivě dávkovaným hudebním minimalismem postaveným na repetitivních melodických smyčkách, všeprostupující melancholii a charakteristické barevnosti vokálu Jany Hunter.

Třetí studiovka Escape from Evil, kterou Lower Dens vypustili do světa letos v březnu, je ale důkazem, že zadumaný indie rock byl jenom jednou z vývojových fází, kterým toto baltimorské kvarteto prochází. Deska nazvaná podle knížky Ernesta Beckera, která se zabývá vztahem moderní společnosti ke smrti, je paradoxně krokem směrem k nablýskanému popu. Nebyli by to ale Lower Dens, aby to opět nebyl pop temný a uhrančivý, stejně jako je uhrančivě barevný hlas Jany Hunter. Svoje premiérové vystoupení v MeetFactory odehrají ve středu 11. listopadu. Janu Huner & spol. doprovodí pražská dreampopová kapela Mayen, která vznikla jako sólový projekt Lukáše Vydry, kytaristy synth-popových Girls on Drugs.

Info

Bohemian Like You:
Lower Dens (us)
Support: Mayen
11. 11. 2015 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 290,- v předprodeji / 390,- na místě

www.facebook.com/events/1110528712312924
www.facebook.com/lowerdens
www.lowerdens.com
www.facebook.com/MeetFactory
www.meetfactory.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace