Zprávy / Festivalové

MFDF Ji.hlava: Jak na filantropii v kultuře?

MFDF Ji.hlava: Jak na filantropii v kultuře?

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.04.2023

Filantropie, fundraising, finance - a kultura. To jsou témata, která otevře jednodenní konference Jak na filantropii v kultuře, pořádaná MFDF Ji.hlava v pražské galerii SmetanaQ ve středu 10. května. 

Jak naplánovat fundraisingovou kampaň, aby fungovala? Jak vytvořit ty správné vztahy s nadacemi a dárci*kyněmi? A jaké mýty o fundraisingu u nás panují? Nejen tyhle otázky zodpoví první ročník celodenní konference, kterou organizuje Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Cílem akce je sdílení zkušeností a pomoc kulturním institucím se získáváním nových finančních zdrojů. „Takových konferencí proběhlo mnoho, žádná z nich se ale nesoustředila výhradně na kulturní sektor,“ říká výkonná ředitelka Ji.hlavy Martina Pospíšilová. „Chceme sdílet nejnovější know-how týkající se získávání negrantových finančních zdrojů.“

Helena Štohanzlová z neziskové organizace Cesta domů promluví o tom, jak je důležité správně naplánovat kampaň. Jan Gregor z organizace Svět neziskovek poradí, jak budovat vztahy s dárci*kyněmi. Martin Hudeček z investiční společnosti RSJ Investments promluví o mýtech kolem fundraisingu. Martina Ptáčková a Wanda Toaderová ze společnosti Targeta poradí, jak založit dárcovský klub. Chybět nebudou ani příklady z praxe: o své fundraisingové úspěchy a neúspěchy se podělí Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou, Jatka78 nebo Institut pro památky a kulturu. Celodenní program završí talk show o stavu fundraisingu u nás. Hosté*ky z kulturních institucí si v neformální diskusi vymění zkušenosti s fundraisingem. Moderovat bude novinářka Linda Bartošová.

Konference je určena kulturním organizacím a projektům, které chtějí s fundraisingem začít nebo prohloubit své dosavadní znalosti. Přínosná ale může být i pro studenty*ky kulturního managementu, pro současné i budoucí kulturní fundraisery*ky, pro management firem a nadací. A samozřejmě i pro veřejnost, kterou téma filantropie v kultuře zajímá.

Info

MFDF Ji.hlava
web festivalu

grafika © se svolením MFDF Ji.hlava

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Let It Roll míří na americký South by Southwest

redakce 05.03.2024

Jako vůbec první český festival v historii totiž získal možnost kurátorovat jednu z hudebních scén festivalu.

Beseda zve na zámořské Snõõper a Kollaps i legendární Ecstasy of Saint Theresa

redakce 04.03.2024

Nashvillský punkrockový kvintet Snõõper, industriální Kollaps z Melbourne, ale také dvě české legendy, Ecstasy of Saint Theresa a Moimir Papalescu & The Nihilists. A další!

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

redakce 04.03.2024

Festival se bude konat zkraje dubna na dvaceti různých místech v holandském Haagu.

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Sound festival promění opuštěnou pražskou halu v berlinský warehouse

redakce 29.02.2024

Prostor se během páteční noci promění ve středobod české techno komunity.

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace