Zprávy / Pozvánky

Moimir Papalescu & The Nihilists se vrací na pódia

Moimir Papalescu & The Nihilists se vrací na pódia

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.04.2023

Moimir Papalescu & The Nihilists v rámci comebacku vydali dva nové singly a nyní zahajují koncertní činnost. 25. května vystoupí se speciálními hosty v pražském Futuru.

Skupina Moimir Papalescu & The Nihilists kombinuje elektronickou hudbu s různými hudebními styly jako electro, postpunk, disco, country, psychedelie, nebo pop. Z těchto ingrediencí pak míchá novou, výbušnou směs hypnotické taneční muziky. V minulosti bývali MPATN také často řazeni ke stylu electroclash, i když členové samotní to nepřímo odmítají. Jako hlavní inspirační zdroje přitom členové uvádějí jména jako Suicide, The Cars, Devo, The Fall, Lee Hazlewood a další. Kapela v roce 2004 obdržela cenu akademie populární hudby Anděl za první album Analogue Voodoo, které sklidilo velký úspěch. Skladba Summer Deviation z prvního alba se stala alternativním hitem a objevila se také v dokumentárním filmu režiséra Šimona Šafránka King Skate. MPATN v roce 2006 vydali své druhé album Lewis Neptune. To opět u kritiky sklidilo kladný ohlas, o čemž svědčí mnohé dobové recenze.

V roce 2007 kapela odehrála poslední koncerty (symbolicky se ten úplně poslední uskutečnil v rumunské metropoli Bukurešť) a poté se na dlouhou dobu odmlčela. Její členové se mezitím věnovali svým dalším projektům – kromě jiného Moimir navázal spolupráci se členem legendární americké novovlnné skupiny Devo, Geraldem Casalem a vznikl tak projekt Die alten Maschinen. Sonja a Hank se věnovali především své skupině Kill the Dandies!, se kterou po několika albech v nedávné době natočili i song, kde hostuje legendární americký herec Steve Buscemi. Sonja a Hank také získali cenu filmové akademie Český lev za soundtrack k filmu režiséra Michala Nohejla Okupace.


Nyní po patnácti letech je skupina zpět a po dvou singlech Jerry the Lizard a Interspecies Love, které bodovaly například v hitparádě Radia 1 Velká Sedma, intenzivně připravuje další hudební materiál. Nové album je naplánováno na podzim roku 2023. Ruku v ruce s tím dochází i obnovení koncertní činnosti, kdy kapela slibuje zahrát nejen skladby z minulých let ale především nové songy.

Info

Moimir Papalescu & The Nihilists + Nauzea Orchestra + Candy Flip DJ's
25. 5. 2023 19:00
Futurum Music Bar, Praha
Fb událost

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Poslední Sonitus jarní sezóny

redakce 04.06.2024

Dojem z Monopoly Child Star Searchers začíná jako nesnesitelně přepálený technikolorový film z karibské dovolené.

Kafka Band s novým singlem

redakce 04.06.2024

Singl není součástí celého alba, ale je připomenutím sta let od úmrtí Franze Kafky.

Den s hudebníky na Radiu 1

redakce 04.06.2024

Ve dvouhodinových směnách si vysílání převezmou Manon meurt, Severní nástupiště, Mat213 se Zdenou, B4 a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace