Zprávy / Pozvánky

Prodavač, Molly a obelisk světla

Prodavač, Molly a obelisk světla

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.01.2016

Prodavač – tehdy ještě Shop Assistant – vzniknul v roce 2003, první a zároveň i poslední nahrávkou pod anglickou hlavičkou bylo EP Cheap Sex, které vyšlo na labelu Neonarcist (Karaoke Tundra, Travolta). Na Shop Assistant plynule navazuje bokovka Sporto, ze kterého se po albu More (Starcastic, 2009) stala tuzemská elektropopová senzace. O dva roky později znovu ožívá prvotní skupina, díky českým textům už ale známá jako Prodavač - EP Duchové servery Musicserver.cz a Freemusic.cz zařadily mezi česká alba roku, přičemž nejčastěji skloňovaným označením byl alternativní pop. Energii a náboj koncertů se pak Prodavač rozhodl přenést i na své první album. V listopadu 2013 ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka skupina během dvou dnů nahrála osm skladeb, které odeslala na produkci a mastering Tomášovi Karáskovi (Gargle & Expel). Zvuk je oproti Duchům rozmanitější a skupina ještě důkladněji prozkoumává hranici mezi popem, elektro a postpunkem.


Obelisk of Light, sólový projekt Jana Kašpara (Pavilon M2, Enviro) spadající do škatulky kytarového ambientu se sklonem k intenzivním pasážím. Molly je solo projekt z Prahy - obdivovatel Johna Carpentera vlastnící hromadu synťáků Korg.

Info

Stoned to Death Records present::
Prodavač + Obelisk of Light + Molly
10. 1. 2016 20:00
Kabinet Múz, Brno

www.facebook.com/events/550441331782918
www.facebook.com/prodavacovo
www.facebook.com/StonedToDeathRecords
www.facebook.com/kabinetmuz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace