Zprávy / Pozvánky

Bibione, Sítě nebo Black Zone Myth Chant v Punctu

Bibione, Sítě nebo Black Zone Myth Chant v Punctu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.02.2023

Březen v žižkovském prostoru Punctum se ponese především ve znamení spřátelených promotérů a kolektivů. Třetího proběhne křest nové nahrávky ambientně kytarových Sítí (čili poloviny Tomáše Paluchy a přátel), která vyjde u pořádajících Stoned to Death, za doprovodu kytarových a páskových manipulací rumunského hudebníka Dana Michiu z Jah Cuzzi.

Měsíc po nadšeně přijatém koncertě Konk Pack se v Punctu znovu v režii Rachotu ukáže improvizátor Thomas Lehn, a to 6. se Soundbridges. Sestavu bicích, trombonu a syntezátorů doplní vyhlášený saxofonista Ken Vandermark. Volně improvizační program bude pokračovat 7. na další edici Wakushoppu, tentokrát s triem Dahl/Dalen/Søvik zastupujícím silnou norskou scénu a novou elektroakustikou formací Han Quin (Moretti/Cremaschi/Zbořil/Goodheart). Přímočarou energii naproti tomu nabídne 16. března odložený křest surfpunkových Bibione, které doprovodí hlučnými kytarami Kurvy Češi. Snad to tentokrát vyjde. O den poté na akci ModalMusic.cz vystoupí Şeyma Ergin a Anıl Akgül s anatolskou lidovou hudbu.

Po dlouhé době se ozývá kolektiv Red for Colourblind spojený třeba s Lightning Glove, který letos slaví deset let. U té příležitosti připravil ve spolupráci se sérií Sonitus vystoupení projektu Black Zone Myth Chant (ex-High Wolf), jehož psychedelickou elektroniku doplní v sobotu 18. Freddy Ruppert (ex-Former Ghosts) s novým „fakesoundtrackovým“ materiálem, rozbité rytmy Evil Medvěd a vybraní DJové.

Rušný týden uzavře 13 syrových a trojice improvizačních projektů. Anouck Genthon a Lionel Marchetti nabídnou zneklidňující melodie houslí a syntezátorů, Joke LanzVrrrbitchem dadaistické skoky gramofonů, trubky a elektroniky a Jena Jang vokální i instrumentální digitální šamanismus. Jako každoročně se Punctum zapojí do tradičního šílenství Žižkovské noci, která na víkend 24. a 25. ovládne celou čtvrť, a bude hostit třeba osobitý post-punk Velocet Roll nebo mathrockery Červen. Podstatě subtilnější pak bude vzácné vystoupení audiovizuálního projektu Můnn, který se pohybuje na pomezí droneu a světelné instalace. A měsíc zakončí 30. první edice nové série Ambisen, kterou připravuje platforma XION za spoluúčasti Puncta. Nové nahrávky na nich pokřtí Matěj Kotouček, který zabrousil do archivů staršího projektu Sky to Speak, a Dan Nulty aka Myst K.

Info

Sítě + Dan Michiu (ro)
3. 3. 2023 20:00
Punctum, Praha
Fb událost

Soundbridges:
Thomas Lehn + Ken Vandermark + Martin Blume + Matthias Muche (de, us)
6. 3. 2023 20:00
Punctum, Praha
Fb událost

Wakushoppu:
Dahl/Dalen/Søvik (no) + Han Quin (us/it/cz)
7. 3. 2023 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

Bibione + Kurvy Češi
16. 3. 2023 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

ModalMusic.cz
17. 3. 2023 20:00
Punctum, Praha
Fb událost

Black Zone Myth Chant (fr) + Freddy Ruppert (us, cz) + Evil Medvěd + DJs
18. 3. 2023 20:30
Punctum, Praha
Fb událost

Anouck Genthon & Lionel Marchetti (fr) + Jena Jang (kr) + Joke Lanz (ch) & vrrrbitch
19. 3. 2023 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

Punctum x Můnn
26. 3. 2023 20:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace