Zprávy / Pozvánky

Punctum slibuje pestrý únor

Punctum slibuje pestrý únor

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.01.2023

Nejkratší měsíc nabídne na poměry žižkovského prostoru klidnější průběh, o zajímavé akce však nebude nouze. Mimořádný zážitek nabízí hned ta první. Bratrské duo Sturle Dagsland, které vystoupí v režii Jednoty, dokáže být střídavě něžné, divné a naprosto zběsilé. Půjde o výlet od norských fjordů do japonského animé a zpět během několika chvilek – a jeho průběhem bude doprovázet variabilní zpěv.

V úterý 7. února naváže Rachot a formace Konk Pack, svébytná kombinace free jazzu, psychedelie a elektroakustiky, ve které se potkává Tim Hodgkinson z legendárních Henry Cow, zkušený improvizátor Thomas Lehn a všestranný bubeník Roger Turner. V pátek 10. pak bude v podobném ranku pokračovat trio Tonyho Bucka z The Necks, jeho časté spolupracovnice Magdy Mayas a velkého proponenta české volné improvizace Petra Vrby. Čekejte souzvuk bicích, klavinetu (sic) a trubky, kde zní každý nástroj úplně jinak, než jeho výrobci zamýšleli. Večer pořádaný 13 syrovými doplní elektroakustické improvizační trio OUTinBETWEEN (Jan Burian, David Danel, Martin Režný) a vzácné sólo Michala Zbořila na modulár.

Třetí únorový týden se ponese ve znamení komunitních akcí. V úterý 14. v rámci pravidelné série Wakushoppu vystoupí hlučící jazzmani Meandér v netradiční sestavě s kontrabasistou Luanem Goncalvesem a klavírista Vojtěch Procházka se saxofonistou Patrikem Pelikánem, které doplní experimentální filmař Martin Ježek. Následující den se představí na volném jamu ModalMusic.cz perkusista Tomáš Reindl a sarodista Matthew Noone. Týden pak uzavře trojice vystoupení Chemického divadla s představením Na houby.

Měsíc uzavřou dvě hlučnější akce, které rozčísnou intelektuální tendence většinového programu Puncta nefalšovanou zábavou. Jednota uvede 22. texaského matadora Shit & Shine s jeho osobitou, syrově humornou tvorbou na hraně noise rocku a industriálu a v pátek 24. pokřtí svou novou nahrávku Quattro Formaggi noisepunkerky Bibione, které doprovodí Kurvy Češi a Merry Jail.

Info

Sturle Dagsland (no) + Josefina Dusk
3. 2. 2023 19:00
Punctum, Praha
Fb událost

Konk Pack (de, uk)
7. 2. 2023 20:00
Punctum, Praha
Fb událost

Mayas/Buck/vrrrbitch + OUTbetwIN + Michal Zbořil
10. 2. 2023 19:00
Punctum, Praha
Fb událost

Meandér + Procházka-Ježek-Pelikán
14. 2. 2023 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

Shit & Shine (us) + Opatův modul
22. 2. 2023 19:00
Punctum, Praha
Fb událost

Bibione + Kurvy Češi + Merry Jail
24. 2. 2023 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace