Zprávy / Pozvánky

Na Still House Plants zbývají poslední lístky

Na Still House Plants zbývají poslední lístky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.04.2024

Mimo Británii koncertují Still House Plants výjimečně, teď se ale představí v pražském klubu Punctum, kam přivezou album If I Don’t Make It, I Love U.

Na imaginárním poli britských kytarových kapel by se Still House Plants ukrývali někde v zarostlém rohu za strašákem, stranou od pravidelně nudných zástupů tzv. ostrovních hajpů. Pokud bychom naopak označili The Quietus jako scénu, Still House Plants by v ní nepochybně zaujali přední místo. Vlivný magazín je ocenil v minulosti hned několikrát – a není divu.

Trio operuje někde mezi math rockem a slowcorem, žánrové formulky bychom tu ovšem hledali marně. Písničky jsou divně polámané, nálada apatická, texty absurdisticky vyčerpávají jazyk. Zatímco zbytky progresivnější kytarové hudby ovládají virtuozové, Still House Plants hrají, jako by jim měly nástroje co nevidět vypadnout z rukou. A z téhle ledabylosti – nikoli neschopnosti – se noří zvláštní napětí a paradoxní svěžest.


Večer zahájí eastworks, kapela na hraně lo-fi popu a abletonového sound designu. Struktury jsou povědomě potlačené, nelze však ani tak o zvukové rozmlžení jako o jejich rozvolnění a hrátky s perspektivou: převracení, „zoom“ jako u digitálního objektu. Náznak střídá hyperbolu; vokály nikdy nepřerůstají měřítko fragmentů, melancholické, strohé melodie se nejspíš budou opakovat donekonečna a do toho vpadají agresivní beaty. Poslech právě tak komorní jako dobrodružný.

Info

Still House Plants (uk) + eastworks
25. 4. 2024 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © Peter Gajewski

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace