Zprávy / Pozvánky

Tropická psychedelie, minimalistický šanson a americký primitivismus v Punctu

Tropická psychedelie, minimalistický šanson a americký primitivismus v Punctu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.01.2024

Trojboj v Punctu: tropická psychedelie, minimalistický šanson a americký primitivismus.

Venezuelský rodák Alexander Molero tvoří omamnou tropickou psychedelii, jeho přístup k ní si ovšem hraje se zrcadlením perspektiv. Inspirací jsou paradoxně evropské pohledy na Jižní Ameriku – Werner Herzog, Anton Goering, Victor Segalen. Album s výmluvným názvem Ficciones Del Trópico skládá ze syntetických zvuků simulovaný prales. Tangerine Dream a Popol Vuh si podávají ruce s Mikem Cooperem, jako současná paralela se nabízí Nikolaienko. Blažený, imaginativní eskapismus.

Francouzská písničkářka Sophia Djebel Rose je svou tvorbou přesně na křižovatce minimalistického šansonu a temného folku. Její skladby podmáznuté úspornou kytarou přitahují pozornost zpočátku možná nenápadně, ovšem při překročení určité hranice nelze ignorovat jejich silně uhrančivé kouzlo. Podobné balancování se šarmem a expresivností se zdá být často výsadou frankofonních umělců, inspirací jí jsou ovšem dle vlastních slov Emma Ruth Rundle, Anna Von Hausswolff, Nico nebo Catherine Ribeiro.

Raoul Eden propadl hře na kytaru ve stylu amerického primitivismu podobně jako u nás Jakub Šimanský nebo jako jste tu mohli naživo vidět třeba u Gwenifer Raymond, Kadonnut Manner či Cama Dease (než ho uchvátil modulár). V Raoulově případě je ale u něj ještě navíc silný vliv indických rág a pak obecně arabské hudby, vedle kytary hraje též na sintir (tradiční severoafrickou basovou loutnu pokrytou kůží). Letos mu vyjde sólový debut Anima na americké značce Scissor Tail.

Info

Sophia Djebel Rose (fr) + Molero (ve) + Raoul Eden (fr)
9. 2. 2024 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace