Zprávy / Pozvánky

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu Massimo Pupillo představí sólový industrial dubový projekt Industrial Slave, doprovodí jej unikátní písničkář Rouilleux. Vedle sólových vystoupení proběhne také speciální společný set.

Tvorba Massima Pupilla už dávno přesáhla okruh vymezený jeho původní kapelou Zu. Vedle zběsilého jazz/noise/coru dnes jeho záběr obsahuje drone, volnou improvizaci i současnou klasiku, a to hlavně v bezpočtu kolaborací s lidmi od Thurstona Moora přes Davida Tibeta po Bon Ivera – nebo Cinder Sharp a Thighpaulsandru, s nimiž u nás odehrál památné koncerty. To, že v Punctu vystoupí sólově, je tak trochu vzácnost u příležitosti nové performance Industrial Slave inspirované stejnojmennou básní Johna Trudella, básníka a aktivisty z řad původních obyvatel Ameriky.

Pupillo navazuje na klasiky industrialu a industriálního dubu, jako jsou Scorn, Clock DVA nebo Techno Animal, a aktualizuje jejich zvuk pro dobu „skenování QR kódů, aby bylo možné skenovat QR kódy“. Dystopickému námětu odpovídá zvuk, který osciluje v polohách masivní a masivnější. Drtivě houpající mamutí dub přitom dokreslují vrstevnaté plochy, které podobně jako u Jesu nebo Skullflower vytvářejí dojem dezolátního majestátu.


Rouilleux patří už od debutu Zugzwang k utajeným pokladům české scény. Projekt Luboše Rezka charakterizuje introvertní skladatelství prosté ambicí, které organicky zapojuje drone, hluk i fragmenty kytarových žánrů. Rouilleux se nikdy zcela nevzdává svobody amorfních forem, i tak ale jeho skladby fungují jako silné písně – za což vděčí schopnosti napsat silnou melodii, ale především mimořádnému hlasu a jeho naléhavosti s podtónem zoufalství. Aktuálně vyšla nahrávka The Fold, která představuje v řadě sestav fungující projekt v nejradikálnější poloze: sedmnáctiminutový kus se z připravených fragmentů sestaví pokaždé jinak. Ultimátní volnost, která přesto zní organicky.

Info

Massimo Pupillo (it) + Rouilleux
29. 2. 2024 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace