Zprávy / Pozvánky

Prosincové hudební nebe v MeetFactory

Prosincové hudební nebe v MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.11.2015

MeetFactory uvede v prosinci koncert kultovních norských indiefolkařů Kings of Convenience, brooklynského indie dua Widowspeak a v rámci dvoudenního projektu SYNAPSE představí špičky britské elektronické experimentální scény Paranoid London, Demdike Stare a Sherwood & Pinch, stejně jako výstavní kousky norského exportu v oblasti space disco: projekt Lindstrøm, Bjørna Torskeho a André Brattena.

Kings of Convenience (no) 3. 12.
Za 17 let existence vydali pouze tři desky, z nichž ta poslední vyšla před dlouhými 6 roky. Prý neradi koncertují, a když, pečlivě si vybírají místa. Mají pověst kultovní kapely, což potvrzuje fakt, že lístky na ohlášený koncert v MeetFactory zmizely během rekordních sedmi minut, a kapela tak kvůli obrovskému zájmu fanoušků musela přidat ještě jeden odpolední koncert. O tom, že první pražské vystoupení Kings of Convenience ve čtvrtek 3. prosince bude výjimečnou událostí a splněným snem mnoha fanoušků, netřeba pochybovat.


Widowspeak (us) + Kalle 6. 12.
Widowspeak, brooklynské indie duo Molly Hamilton a Robert Earl Thomas vydalo letos svoji čtvrtou desku All Yours. Ta vyšla na slovutném labelu Captured Tracks, kde Molly a Robert s úpornou pravidelností vydávají rok co rok album. Na nich rozehrávají 70s psychedelii řízlou folkem, rockem a country v kompaktní, soudobý zvuk "nového popu". Widowspeak na sklonku letošního roku jedou evropské turné a 6. prosince se poprvé staví také v Praze. V roli předskokanů vystoupí táborští Kalle o kterých je v hudebních kruzích stále víc slyšet.


SYNAPSE 10. 12.
Do dvou dnů rozvržený projekt SYNAPSE, na kterém MeetFactory spolupracuje s Insomnia Festivalem v Tromsø (Norsko), ve své první části představí v české premiéře tři hvězdy britské experimentální scény: projekt Paranoid London s nepředvídatelně energickou porcí syrového acid housu, duo hudebních podivínů Demdike Stare libujících si v mixování podivně působivých zvukových nahrávek do působivě podivných forem a duo Sherwood & Pinch, které ničí taneční parkety po celém světě svojí dekonstruovanou verzí futuristického dub'n'bass. Ostrovní experimentátory doplní Mikuláš Odehnal a.k.a Lišaj se svým experimentálně éterickým rapem postaveným na propojení pomalých, plíživých beatů a vokálu prodírajícího se hradbami těžkotonážního zvuku a tuzemská klubová legenda Yukimura s originálním mixem dubu, afrobeatu, funku a jazzu. Celý večer je součástí akce Veřejný dům, na kterou je vstup zdarma.


SYNAPSE 11. 12.
Druhá část projektu SYNAPSE nabídne progresivní výběr z norské taneční scény. Domácímu publiku se v české premiéře představí projekt Lindstrøm, který je jedním z výstavních kousků norského exportu v oblasti space disco, vlivná osobnost téhož žánru spolupracující v minulosti třeba se slavnými Röyskopp Bjørn Torske a zástupce mladší norské generace producentů a DJ označovaný jako korunní princ disca André Bratten. S hvězdami norské disco scény vystoupí domácí Josef Fiala a.k.a Disco Møretti, který původně vystupoval pod jménem Click Joe a stál za mnoha house parties včetně těch z řady Ritual v MeetFactory a housový projekt Popper-C, který má kořeny v City Surfer kolektivu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace