Zprávy / Festivalové

Sharpe festival spúšťa prípravy ďalšieho ročníka

Sharpe festival spúšťa prípravy ďalšieho ročníka

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.05.2021

Organizátori hudobného festivalu a konferencie Sharpe ohlasujú spustenie príprav ďalšieho ročníka. Do priestorov bratislavskej Novej Cvernovky v dátume 3. a 4. septembra prinesie jediný slovenský showcasový festival súčasnú hudbu zo Slovenska aj zahraničia v spojení s hudobnou konferenciou.

Cieľom Sharpe je priniesť návštevníkovi možnosť objaviť nové a perspektívne, ale aj obľúbené hudobné mená z rôznych krajín sveta naprieč hudobnými žánrami. Napriek pretrvávajúcej epidemiologickej situácii si dali organizátori aj tento rok za cieľ zhmotniť tieto snahy do festivalovej podoby a priniesť návštevníkom autentický a plnohodnotný zážitok, na aký sú zvyknutí z predošlých ročníkov.

V rámci hudobného programu dostanú priestor predovšetkým kapely a umelci, ktorí mali vystúpiť minulý rok, no pre zrušený festival z dôvodu opatrení svoje koncerty neodohrali. Organizátorom sa podarilo potvrdiť väčšinu z nich, zo slovenských umelcov sú to napríklad Isobutane, Edúv syn, Queer Jane, Raptor Koch, ale tiež britskí Italia 90, český producent HRTL, luxemburská pesničkárka C’est Karma a mnohí ďalší. Do line-upu pribudne aj niekoľko nových, doposiaľ neohlásených hudobných mien. Súčasťou Sharpe festivalu bude aj projekt Nočná, ktorý sprostredkuje selekciu experimentálnej elektroniky a techna.

Sharpe festival ani tento rok nevynechá svoju kľúčovú súčasť - hudobnú konferenciu, ktorá ho robí nielen festivalom, ale tiež medzinárodnou platformou prepájajúcou hudobníkov a hudobných profesionálov z rôznych krajín. „Z konferenčnej časti by som vypichla panel o zelených riešeniach v hudobnom priemysle, kde sa budeme rozprávať, ako sa postaviť environmentálnym výzvam pri organizácii festivalov či v oblasti touringu, ako robiť podujatia udržateľne a aké sú najnovšie inovácie a nápady v oblasti ekológie v hudobnom sektore," dodáva hudobná dramaturgička festivalu Táňa Lehocká.

Info

Sharpe festival
3.–4. 9. 2021
Nová Cvernovka, Bratislava, Slovensko
web festivalu

foto © Ondrej Irša

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace