Zprávy / Pozvánky

Společná nahrávka a Silvestr Acid Row s Madhouse Express

Společná nahrávka a Silvestr Acid Row s Madhouse Express

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.12.2023

Acid Row a Madhouse Express, domácí představitelé psychedelie, potažmo stoner rocku, dávají vzpomenout na kolaboraci, která se prohnala éterem na začátku roku 2023. Společná nahrávka Event Horizon si získala přízeň v táborech fanoušků obou kapel a v lednu přilákala téměř plnou pražskou MeetFactory. Projekt se nyní opět probouzí k životu záznamem zmíněného koncertu i klubovým comebackem. Obě kapely lákají na další show, která se slavnostně uskuteční na Silvestra 31. prosince v pražském Rock Café.

fotogalerie z vystoupení v MeetFactory zde

Výjimečné přátelství přerostlo hranice akcí, na kterých se v průběhu let Acid Row a Madhouse Express potkali. Projektu s pracovním názvem Acid Express, v jehož rámci se obě party muzikantů potkali v nahrávacím studiu i na pódiu. Jejich prostřednictvím vznikla fúze psychedelie, space rocku, krautrocku, stoner rocku a doom metalu v několika částech i tempech. Tentokrát dávají o projektu znovu vědět vydáním záznamu zmíněného koncertu, na který podobně jako po vydání nahrávky navážou společnou live show.

Záznam pořídilo hned několik kamer, včetně hlavní, která byla umístěná na pohyblivém jeřábu. Použito bylo také několik odložených záběrů natočených dronem, nebo ze společného zkoušení. K vidění je tak i zajímavý kontrast mezi pódiovou prezentací a hraním „nanečisto“. Režii a úpravu obrazových materiálů měl na starost Jakub Hrabánek. Záznam zvuku a mix Amák Golden. Jak celý počin dopadl, se můžete přesvědčit ve videu.


Obě kapely vydáním „živáku“ zvou také na silvestrovský večer v Rock Café, kde odehrají své sety a nakonec se symbolicky před půlnocí znovu sejdou na pódiu, aby teprve podruhé společný singl zahráli naživo. Setkání partiček navíc slibuje bujarý dekadentní večírek, hodný oslavám příchodu nového roku. Novoroční párty bude pokračovat pod taktovkou Tony Rocky Horror Vinyl Show a dalších DJ’s.

Info

Acid Row + Madhouse Express
31. 12. 2023 19:00
Rock Café, Praha
Fb událost

foto © Marek Soukup

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace