Zprávy / Nové desky

Acid Row vyšlo album Poisoned Mind

Acid Row vyšlo album Poisoned Mind

redakce | Zprávy / Nové desky | 31.03.2024

Acid Row mění zavedený pořádek (čti chaos) a za doprovodu sličných tanečnic přivádí k moci ještě metalovějšího emperora. Tak by mohlo znít metaforické přirovnání k vydání nového alba domácích Acid Row. Příběh zkázy plný dvojsmyslů aneb třetí LP s názvem Poisoned Mind právě vychází digitálně. Kapela živě představí desku i na vinylu během křtu v pražském Futuru v pátek 5. dubna.

fotogalerie z natáčení desky zde

Nejčastěji se identifikují jako stoner-rocková kapela. Toto kategorizování funguje ale spíše v zahraničí. Acid Row teď přináší novou dlouhohrající desku. Její tvář možná někoho překvapí. Chybí ozdobné přesahy do psychedelie, roztáhlé struktury a punková energie. Tvorba je přímočařejší, těžší a má více kontinuální energie. Poisoned Mind tak přináší posun s pozměněnou trasou. Na albu se nachází osm skladeb, jejichž témata často směřují ke zkáze a destrukci jednotlivce i společnosti. Jsou tak sondou do mysli frontmana Alexe Fonara, který si ve svých textech často hraje s dvojsmysly. Objeví se zajímavá témata. Dust Bowl alias Black Blizzard o písečných bouřích v USA, které byly jedním z hlavních činitelů hospodářské krize ve 30. letech. Sociopolitický The Emperor platí za věčné téma, opět aktuální v dnešním rozpoložení světa, upozorňující na absolutistické propojení moci, šílenství a následné izolace.


Trojice muzikantů navíc vyslala do éteru jako předvoj z alba také videoklip k písni Secret of Flying. V něm se muzikanti zobrazí po boku pole-dancových tanečnic a lehce ironicky vypovídají o limitech, spojených s bujarým nočním životem kapely, reálně končícím až dotekem smrti. Konečnou tvář nahrávce dodal také Amák Golden, který se postaral o recording, mix a master. Deska je digitálně dostupná od 15. března na streamovacích platformách. Křest alba na vinylu se chystá v rámci oslavného večírku 5. dubna ve Futurum Music Baru. Akci podpoří svým vystoupením Povodí Ohře a rakouská stonerová kapela Swanmay.

Info

Acid Row – Poisoned Mind (2024)
Bandcamp kapely

Živě:
Acid Row + Povodí Ohře + Swanmay (at)
5. 4. 2024 19:30
Futurum Music Bar, Praha
Fb událost

foto © Tereza Kopelentová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace