Zprávy / Festivalové

Top RoofTop fest, Flamengo Madhouse Express

Top RoofTop fest, Flamengo Madhouse Express

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.06.2023

24. června rozezní karlovarské náměstí Dr. Milady Horákové osmý ročník festivalu Top RoofTop. Akce v centru Karlových Varů láká na Flamengo Reunion Session, Madhouse Express či německé power trio Filistine. Sobotní odpoledne přinese také přednášky o historii Flamenga či dějinách lokality náměstí, na spontánnější návštěvníky bude čekat benefiční tetovací salon.

Do Beatové síně slávy čerstvě vstoupivší ikona Flamengo Reunion Session zahraje písně z alba Kuře v hodinkách, pražské Madhouse Express coby jedny z představitelů současné renesance rockové psychedelie doprovodí retro vizualizace liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals. Vystoupí také objev bavorské klubové scény Filistine mísící rock s indie, jazzem a funkem či plzeňští Her Nature snoubící harmonické pasáže tvrdých progresivních skladeb s něžným ženským vokálem. S rockovým repertoárem vystoupí i domácí Big Band Šmeralka pod taktovkou jazzového saxofonisty Milana Krajíce. Soubor tvořený žáky a pedagogy karlovarské ZUŠ Šmeralova představí big bandové aranže významných songů světové rockové scény od Ozzy Osbourna až po Queen.

„Nově přidáváme také přednáškovou část programu. Mezi koncerty na hlavní scéně se v prostorách Kanceláře architektury města mohou návštěvníci dozvědět něco z historie. Minulost hlavní hvězdy kapely Flamengo přijede shrnout spoluzakladatel muzea populární hudby Popmuseum a hudební publicista Radek Diestler. O pořádání bezmála prvních českých skateboardingových závodů na karlovarském náměstí povypráví starosta Božího daru a ex-senátor Ing. Jan Horník,” říká dramaturg festivalu Ricardo Delfino. „Každoročně poskytujeme prostor také dobročinným iniciativám. Letos to budou opět Suicide Angels s benefičním tetovacím salonem, kde mohou navštěvníci zkrášlením své kůže přispět na malou Andulku, holčičku s parezou brachialního plexu.”


Akce je zdarma, návštěvníci mohou festival podpořit na HitHitu a získat odměny v podobě kapelami podepsaných fyzických nosičů a dalšího merche, a dalších předmětů.

Info

Top RoofTop fest
24. 6. 2023 14:00
Náměstí Doktorky Milady Horákové 2039, Karlovy Vary
Fb událost

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Továreň v Smolníku na 66 hodín ožije kultúrou

redakce 24.06.2024

Volovské vrchy a kráľovské banské mestečko Smolník ponúka prechádzky po okolí, objavovanie baníckej štôlne aj kúpanie sa v Smolníckom tajchu.

Jubilejní Letní filmovou školu zakončí Vlny

redakce 23.06.2024

Vrátí se oceňovaní zahraniční režiséři, kteří Filmovku navštívili v uplynulých letech – Fridrik Thór Fridriksson, Mohsen Makhmalbaf či Sean Ellis.

Desetidenní Ji.hlava láká k objevování

redakce 22.06.2024

Program nabídne velkou retrospektivu režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy a jejich producentské společnosti.

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace