Zprávy / Festivalové

United Islands of Prague začne ve středu

United Islands of Prague začne ve středu

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.04.2024

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy a desítka klubů po celé Praze patřit pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů. Koná se zde totiž tradiční hudební festival United Islands of Prague. Během letošních čtyř festivalových dní se diváci budou moci zaposlouchat do největších hudebních objevů zemí evropské sedmadvacítky. Umělci se představí na 23 pódiích a to buď na otevřených scénách na Střeleckém ostrově, Slovanském ostrově u Žofína, na Janáčkově nábřeží a v 10 klubech, do kterých se letos vrací i čtvrteční klubová scéna. Vůbec poprvé se festival podívá například do Ďáblic, do Holešovic, na Palmovku, na Anděl nebo na Jižní město.


Ve středu 1. května 2024 bude součástí festivalu oslava 20 let České republiky v EU, ve čtvrtek se na Střeleckém ostrově uskuteční speciální koncert proti xenofobii Symphony for Humanity. Na středeční zahájení festivalu dorazí prezident České republiky Petr Pavel, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Monika Ladmanová, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, velvyslanci z evropských zemí a mnozí další.

Během všech čtyř festivalových dní bude v provozu speciální tramvajová zastávka Evropa na Mostě Legií, kterou mohou návštěvníci využít při cestě na Střelecký ostrov. Zastavovat na ní budou všechny spoje, které přes most projíždějí. Most bude navíc ve středu a v sobotu zcela uzavřen pro automobilový provoz. Pro auta se pak v sobotu 4. května uzavřena i Janáčkovo nábřeží od Jazz Docku až k ulici Vítězná.

Info

United Islands of Prague
1.–⁠4. 5. 2024
Praha
web festivalu

foto © se svolením United Islands of Prague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace