Zprávy

White Place vydávajú klip k skladbe Books

White Place vydávajú klip k skladbe Books

redakce | Zprávy | 24.04.2020

Psych-popová štvorica White Place z východného Slovenska vypúšťa do sveta ďalšie hudobné video. Vizuálnej formy sa dočkala pieseň Books z debutového albumu Room, ktorý bol vydaný koncom augusta minulého roka.

Neobvyklý čiernobiely vizuál piesne reprezentuje vášeň, s ktorou frontman Daniel Jenčo pristúpil k tvorbe debutu. Celkové infantilné prevedenie zjemňuje ťaživé posolstvo vzdávajúce hold každému dôslednému tvorcovi. Videoklip ilustruje, ako umelcom ich vášeň dláždi cestu, ktorou sa vzďaľujú od ľudí. Príbeh je metaforou osudu najviac odsudzovaných čudákov svojich dôb - Stravinského, Freuda, Baudelaira, Nietzscheho, a ďalších, ktorí sa kvôli nesmiernej hĺbke svojej tvorby vzdialili ľuďom natoľko, že im už takmer nikto nerozumel.

info o klipu k písni Well zde

White Place tvorí okrem Dana Jenča jeho brat Majo Jenčo, Lukáš Fabian a Stanislav Čorej. Zvuk kapely je charakteristický spleťou elektronicko-akustickej rytmiky, spirituálne komponovaných vokálov aj hrejivých gitarových a klavírnych liniek.

Info

White Place
web kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Kreativní Evropa představila rozpočet. Získá podporu zrovna váš projekt?

redakce 12.06.2021

Sháníte finance na kulturní projekt? Pomoci by vám mohl program Kreativní Evropa. Ten má čerstvě schválený rozpočet až do roku 2027. A vyhlašuje nové výzvy.

Desátý ročník festivalu Hradby Samoty se blíží

redakce 11.06.2021

Hradby Samoty se každoročně zaměřují na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Beseda se spojila s kyjovskými Fakin Sessions

redakce 11.06.2021

Kyjovské sessions dávají prostor malým a opomíjeným kapelám na okraji žánrů, které by se k takové příležitosti dostaly jen stěží.

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

"Tenhle song bych chtěl věnovat svojí holce..." Martin E. Kyšperský a Eliška Křenková v Marťanských lodích

redakce 09.06.2021

Režisér Marťanských lodí Jan Foukal se kromě Kyšperského obklopil řadou dalších muzikantů. O prostředí, v němž film vznikal, mluví jako o „hudebním lahůdkářství“.

Břitvě 2020 vévodí Panychida, Chorobopop či Gride

redakce 09.06.2021

České rockové ceny Břitva, zaměřené na převážně tvrdší formy rocku, metalu, punku či hardcoru, oznámily výsledky za rok 2020.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace