Zprávy / Pozvánky

Živelné emoce s Balthazar

Živelné emoce s Balthazar

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.11.2015

Belgičtí indierockeři Balthazar v Praze zdomácněli – po předskakování Editors před dvěma lety si loni stihli střihnout vlastní koncert, i hraní na showcase festivalu Nouvelle Prague. Letos se vracejí s novou, celkově již třetí deskou Thin Walls, kterou pomáhali produkovat Ben Hillier (Blur, Depeche Mode) a Jason Cox (Gorillaz), a podle všeho jsou v životní formě. Nahrávka sbírá nadšené reakce, jejich koncerty jsou divočejší a plné elánu a po letních festivalech se na podzim opět vrhají na turné. V MeetFactory vystoupí ve čtvrtek 26. listopadu od 20:30.

Belgická partička Balthazar není na poprockové scéně žádným nováčkem. Už od dob svého vzniku v roce 2004 ji provází pověst nadějné progresivní kapely, kterou čeká hvězdná dráha. Je známo, že štěstí přeje připraveným a kvintet kamarádů z okolí Gentu a Kortrijku se v tomto směru opravdu činí. Necelý rok po svém založení začala pětičlenná kapela v čele s (tehdy devatenáctiletým) frotmanem Maartenem Devolderem sbírat první ceny v národních a následně i rozhlasových soutěžích, v roce 2007 následoval první singl This Is a Flirt, který zabodoval v hitparádách, o dva roky později pak jihoafrická klubová šňůra a na ní navazující dlouhohrající debut Applause, který byl vyhlášen nejlepším belgickým albem roku 2010.


Ještě větší aplaus ovšem sklidila druhá dlouhohrající deska, kterou kapela do světa vyslala v roce 2012 pod názvem Rats a jejíž devizou je podle některých kritiků především jedinečný zvuk pohybující se někde mezi zjemnělým Nickem Cavem a pompézním britpopem. O rok později si Balthazar jako předskokany pro svoje evropské turné vybrali indierockové ikony Editors a předpovědi hvězdné kariéry se začaly stávat skutečností.

Pražskou premiéru si Balthazar odbyli už v roce 2012. Loni si tu zahráli na showcase festivalu Nouvelle Prague a fanouškům nadělili navíc ještě jeden sólo koncert. Letos se kapela vrací s čerstvou deskou Thin Walls (vyšla v březnu), která sbírá nadšené recenze pro svou živelnost a emocionální náboj. Materiál k novému opusu v poslední době mimořádně rozjetých belgičanů totiž vznikal během jejich turné k úspěšnému albu Rats a je to na něm znát. Divokou poprockovou jízdu si na vlastní kůži můžete užít ve smíchovské MeetFactory už 26. listopadu od 20:30 hodin.

Info

Balthazar (be)
Support: Lohaus (be)
26. 11. 2015 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 350,- na místě

www.facebook.com/events/774900889275480 www.facebook.com/balthazarband
www.balthazarband.be
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace