Zprávy / Pozvánky

Zrní a Korben Dallas si živě vymění skladby

Zrní a Korben Dallas si živě vymění skladby

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.01.2015

Ve čtvrtek 22. 1. 2015 od 20:00 vystoupí kapely Zrní a Korben Dallas v pražském klubu MeetFactory. Skupiny se mezi sebou domluvily, že každá předělá a zahraje jednu píseň od té druhé. Jaká to bude, se ale dozvíte až na koncertě. Ještě před samotným vystoupením, začne v 18:00 výstava originálních grafik alba Následuj kojota (Zrní) autora Aleše Fulína. Ten se postará i o projekce samotného koncertu.


Obě kapely vydaly na podzim loňského roku kritikou i fanoušky oceňovaná alba: Zrní - Následuj kojota, které je nominované na cenu Apollo a Korben Dallas - Banská Bystrica. Na dvojkoncertě uslyšíte nejen skladby z aktuálních desek, ale i starší tvorbu.

Zrní a Korben Dallas si spolu poprvé zahráli na jaře roku 2014 v Praze, Brně a Ostravě. A protože se mají rádi a dohromady jim to na pódiu funguje, oblažují od té doby české a slovenské publikum v nepravidelných dávkách na společných turné či jednotlivých koncertech. Naposledy tomu bylo na přelomu října a listopadu 2014 na vyprodaném slovenském turné. Jisté je, že nás čeká dvojkoncert špiček domáci a slovenské hudební scény.


Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen neboli kapelu Zrní zviditelnilo velmi úspěšné třetí album Soundtrack ke konci světa (2012). Přední místo na klubové scéně si pak vydobila díky živým vystoupením, ze kterých sálá obrovská energie a radost z hraní. Na kontě mají 4 řadová alba, přičemž poslední album s názvem Následuj kojota je řazeno mezi to nejlepší, co se v loňském roce v České republice natočilo. Hudební skupina Korben Dallas se z undergroundové scény vypracovala na jednu z nejžádanějších slovenských kapel. Natočili tři desky a v loňském roce posbírala tři ceny Radio Head Award (obdoba českých Andělů) v kategorii Nejlepší album, Nejlepší koncertní kapela a Nejlepší písnička.

Koncert kapely Zrní bude natáčet Česká televize pro nový pořad Kombo, který mapuje nejzajímavější současné české hudební skupiny.

Info

Zrní + Korben Dallas
22. 1. 2015 18:00
MeetFactory, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 290,- na místě

www.facebook.com/events/772326022858515
www.facebook.com/kapelazrni
www.facebook.com/korbenband
www.facebook.com/MeetFactory
www.meetfactory.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.