Zprávy

Song of an Unborn Mother od Niny Kohout

Song of an Unborn Mother od Niny Kohout

redakce | Zprávy | 24.11.2023

Popri intenzívnom jesennom koncertovaní, ktoré zahŕňa vystúpenia v Bratislave, Miláne, či Budapešti, predstavuje Nina Kohout nový singel Song of an Unborn Mother. Nežná a prekvapivo hravá skladba vyšla na značke Deadred Records.

Po májovom vydaní skladby Little Butterfly prichádza mladá slovenská skladateľka, speváčka a producentka, žijúca vo Veľkej Británií, s ďalšou ochutnávkou z pripravovaného debutového albumu. Song of an Unborn Mother je kontrastne nežná, zvukovo krásne mäkká a zmierená pieseň. Témy materstva sa už Nina Kohout raz v minulosti dotkla a to pri jej debutovom singli Blue Sunray. O tri roky neskôr táto téma v mladej umelkyni neprestáva rezonovať a novým singlom predstavuje hlbší, komplexnejší a potenciálne kontroverznejší pohľad. Skladbou adresovanou budúcemu dieťaťu sa tentokrát zamýšľa nad materinskou láskou ako nad konceptom nezávislým od rozhodnutia stať sa matkou.


Rovnako ako pri Little Butterfly stojí za detailne prepracovanou produkciou druhého singla Nina a jej bývalý spolužiak z londýnskej The BRIT School, Lucas Armstead. Táto umelecky zohraná dvojica spoločne skladbu aj zmixovala a následne posunula Tomášovi Karáskovi z pražského štúdia Gargle & Expel na mastering. Ako už tradične pri Nininej tvorbe má väčšina zvukovej povahy skladby elektronický pôvod, ktorý Nina tentokrát dosiahla experimentovaním s ikonickými syntetizátormi ako Yamaha DX7 a Sequential Prophet 6. Jediné živé elementy piesne, Ninin medový vokál a basová linka Šimona Vladára, boli nahraté v trenčianskom štúdiu Men at Sound v réžií Matúša Homolu.

Info

Nina Kohout
web interpretky

foto © Jakub Gulyás

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Let It Roll míří na americký South by Southwest

redakce 05.03.2024

Jako vůbec první český festival v historii totiž získal možnost kurátorovat jednu z hudebních scén festivalu.

Beseda zve na zámořské Snõõper a Kollaps i legendární Ecstasy of Saint Theresa

redakce 04.03.2024

Nashvillský punkrockový kvintet Snõõper, industriální Kollaps z Melbourne, ale také dvě české legendy, Ecstasy of Saint Theresa a Moimir Papalescu & The Nihilists. A další!

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

redakce 04.03.2024

Festival se bude konat zkraje dubna na dvaceti různých místech v holandském Haagu.

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace