Zprávy / Pozvánky

The Music Digest i na jaře

The Music Digest i na jaře

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.02.2024

Poslechové pořady The Music Digest (TMD) pokračují v pražském klubu Palác Akropolis i na jaře hned několika tematickými večery. Před letní pauzou dojde i dva letní festivalové speciály s doporučeními z programu řady domácích festivalů. Vedle speciálů je cílem předat aktuální výběr novinek, hudební historie a také tipy na blížící se akce, v podání hudebního žurnalisty Dana Sywaly (ČT art, ČRo Jazz, Full Moon).

Festivalové speciály se staly stabilní součástí poslechových pořadů před letní sezónou. V květnu dostanou prostor formace a umělci, kteří vystoupí na festivalech Beseda, Vivat Vila!, Moody Moon Noize nebo Letní filmová škola. „Během loňského léta jsem po letech vyrazil na velké množství festivalů, ale táhlo mě to především na menší akce, kde jsem oceňoval unikátní výběr prostoru a s tím často spojenou záchranu památek,“ říká Sywala a přidává pozvánku i na červen na pravidelný červnový výběr z programu Brutal Assault: „Oceňuji všechny žánry, které Brutal Assault zahrnuje, včetně poctivého thrash metalu nebo black metalu. Od dob, co ale poprvé přijeli islandští Sólstafir, mě upřímně nejvíc baví atmosféričtější a alternativnější věci. I proto jsme předloni s kolegy pořídili video rozhovory s The Devil’s Trade nebo Shaam Larein a loni s italskou formací Messa, jelikož jsme chtěli podpořit nadějné umělce. Zároveň, jako u každé poslechovky, jsou v programu i dvě „volby publika“, kde ocením tipy návštěvníků.“

První akce roku 2024 pojmenovaná The Best Of CZ/SK 2023, která proběhne 27. února, bude zásadní v tom, že se její obsah dostane i do zahraničí. S posvěcením ze strany proexportní kanceláře SoundCzech, spadající pod Ministerstvo kultury ČR, bude The Music Digest propagovat domácí umělce v rámci Roku české hudby. Loni byl v srbském Bělehradě prezentován playlist The Best Of CZ/SK 2022. V listopadu 2024 na to Sywala naváže v Českém centru v Bělehradě, ale dojde i na další města v rámci bývalé Jugoslávie, včetně města Niš 16. března a dalších.

Info

The Music Digest
web Paláce Akropolis

27. 02. 2024 To nejlepší z české a slovenské scény za rok 2023
12. 03. 2024 To nejlepší ze zahraniční scény za rok 2023
16. 04. 2024 Novinky, výročí a promo koncertů
07. 05. 2024 Festivalový speciál – Beseda, Vivat Vila!, LFŠ & Moody Moon Noize
Červen 2024 Festivalový speciál – Brutal Assault

foto © Jan Hrubeš

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace