Akce

The Valentines vypouští další singl

The Valentines + Annabelle
12. 04. 2024 19:30
Café V lese, Praha

Veselé písničky o smutných věcech. Kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu v jednom balení z Hradce Králové. To je kapela The Valentines, která měsíc před vydáním debutového alba představuje další ochutnávku v podobě singlu Retry.

Jaké by to bylo, kdybychom mohli zmáčknout jedno tlačítko, vrátit se zpátky v čase a udělat naše kroky jinak a lépe? Nad tím v novém indie-popovém singlu Retry uvažuje trojice z The Valentines. Stejně jako předešlé singly z připravovaného alba se i tento zabývá tématem existenciálních myšlenek a duševního zdraví. S textem kontrastuje vesele znějící melodie. K singlu vychází také videoklip, jehož režie se tentokrát ujal Tom Tejkl z kapely Hopes. Ten mimo jiné točil videoklipy kapelám jako Skywalker nebo hradeckým Glad for Today.


The Valentines spolu hrají od roku 2017. Výrazněji však o sobě dali vědět výhrou v soutěži Startér Radia Wave v roce 2019. Následovala účast v národním kole Eurovision Song Contest 2022. V posledních letech se představili na předních českých festivalech jako je Rock for People, United Islands of Prague nebo filmovém festivalu v Karlových Varech. Kapela také nedávno oznámila datum vydání debutového albu, které nese název You All Look Beautiful When You Dance, na které se fanoušci mohou těšit hned začátkem dubna. Bezprostředně poté budou mít možnost poslechnout si album také live - během křtů v Praze, Brně a Hradci Králové.

vstupní prohlídka kapely zde

Info

The Valentines
web kapely

Živě:
09. 04. 2024 Kabinet múz, Brno
12. 04. 2024 Café V lese, Praha
27. 04. 2024 Pavija’n klub, Hradec Králové

foto © Kateřina Fialová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace