Články / Reporty

„Všechno mi tě tu totiž připomíná…“ (Good Times Only)

„Všechno mi tě tu totiž připomíná…“ (Good Times Only)

Veronika Tichá | Články / Reporty | 17.12.2023

Poslední cigareta v neonově zářící kuřárně Artbaru, ve kterém se odehrávají všechny možné akce od univerzitních večírků až po techno nebo queer parties. Tentokrát je na programu koncert pražských Good Times Only, kteří přijíždějí se svou nedávno vydanou deskou Teď na to myslim. Křest na domácí půdě už mají za sebou, jedna z posledních zastávek podzimní tour je v Brně.

Nejdříve dává kratší set pražský písničkář Rodan, který se minulý rok se songem Introvert Party Club, napsaným ve spolupráci s dalšími hudebníky, dostal do českého finále Eurovize. Hned na začátku avizuje bubeníkovu nehodu, kvůli které je kapela odkázána na elektroakustickou kytaru a basu. Koncert tedy není tolik „rádiově“ popový, ale dvojici se daří vytvořit i díky menší naplněnosti sálu intimnější atmosféru. Texty působí místy tuctově – chci ji, ona mě ne, stýskáme si a ubližujeme si. Přidanou hodnotou je zpěvákův barevný hlas a akustické vyhrávky.

Good Times Only se od minulého alba Pěkný chvíle (2020) posunuli k popovějšímu zvuku, přibrali dalšího člena, a to jim dává prostor kreativněji vybírat nástrojové uspořádání – bicí, basa a kytary nebo syntezátory podle písničky. Hojnější užívání synťáků, často několika zároveň, utváří libozvučné podklady, anebo naopak jen jemné přikrášlující ozdoby. U kytar se nebojí poetických dialogů, ale ani jednoduchých riffů, které dobře fungují s ostatními nástroji a zpěvem. Pěkný chvíle jako vypsání se z rozpadajícího vztahu, Teď na to myslim jako mix emocí a situací, provázející mezilidské vztahy obecně.

I přes drobnější problémy se zvukem představili všechny nové písničky a přidali i pár starších, včetně populárních Někdy jsme to my nebo Tvůj kluk. Ty čerstvé se věnují pocitům milostného rázu, randění a začínajícím románkům (ZONA100, Všechno nebo nic), ale řeší i komunikaci, která se hlavně za pandemie odehrávala v digitální podobě (DM’s, Tak jsme tu), nebo citlivější témata stesku po milovaných bytostech, které s námi už nejsou, a přijetí nesnesitelného toku času života (Musíš jít, Takhle se nedá žít). Hudebně levitují mezi funky beaty, osmdesátkovým synthpopem a svěžím kytarovým indie. Budují náladu, která je hřejivá a bezpečná jako letní paprsky slunce na chalupě u lesa, a zároveň vlastně dost obyčejná a unavená jako každodenní ranní kafe na začátku nového dne.

Info

Good Times Only + Rodan
12. 12. 2023 Artbar, Brno

foto © se svolením Good Times Only

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Co se děje v pokojíčkách (Holly Humberstone)

Klára Řepková 22.02.2024

Koncert je stejně jako její tvorba hořkosladká óda na ranou dospělost se všemi intenzivními láskami, propitými večery i pocity neukotvenosti a opuštění a hledáním sama sebe.

Brutalita v croptopu (Knocked Loose & Deafheaven)

Marek Hadrbolec 21.02.2024

„I wanna to see all of you stage dive!“ Bryan Garris dává povel a mosheři se sápou na půlkruhové pódium, jen aby na jeho druhé straně přistáli do propletence hlav,…

Řev tříští mramor (Napalm Death)

Kryštof Kočtář 15.02.2024

Agresivní diktát prokládaly milé pauzy, kdy Barney Greenway přítomné vzýval k odmítnutí nenávisti ve prospěch solidarity či hledal majitele nalezeného mobilu.

Cit pro pochmurnost (Of the Wand And the Moon)

Kryštof Kočtář 07.02.2024

Kim Larsen z Of the Wand & the Moon přiznaně kráčí po cestě, kterou vyšlapal legendární projekt Death in June. Někdy je tento krok jistý, jindy méně...

Večer střízlivého hardcore-punku (Magnitude & co.)

Marek Hadrbolec 07.02.2024

„Praha je asi moje nejoblíbenější město v Evropě,“ deklaruje Russell Bussey, zatímco neúnavně poskakuje po pódiu a bez ustání burcuje publikum k větší aktivitě.

Architekti metalcoru (Architects & co.)

Timon Láska 06.02.2024

Do Prahy si Architects kromě zvukově i rytmicky vyšperkovaného, více než devadesátiminutového vystoupení přivezli také spektakulární vizuální doprovod.

Slow travel CTM 2024

Andrea Bodnárová 04.02.2024

Fronta u Betonhalle je úctyhodná a uvnitř je téměř nedýchatelno. CTM otevírají Moundabout, dva týpci, co zpívají o mrtvolách v rašeliništích.

Přivolat Bestii ohněm (Mörghuul)

Marek Hadrbolec 04.02.2024

Podium zdobí dva obrácené kříže a čtveřice svíček. Dav lidí pod ním netrpělivě vyhlíží příchod Bestie...

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Já na Brno, Brno na mě

Jakub Zbořil 31.01.2024

První koncerty jsem viděl v dnes už zaniklém klubu Boro koncem střední školy. Tehdy jsem neměl tušení, že taková podzemnická scéna v Česku vůbec existuje... Scéna - Brno!

Eurosonic Noorgerslag 2024: Takhle by to šlo

Jakub Béreš, Michal Pařízek 31.01.2024

Největší evropský showcase festival a konference je pravidelně prvním místem v novém roce, kde se potkávají hudební profesionálové – od bookerů největších festivalů po zástupce malých nezávislých kapel i médií.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace