Zprávy / Festivalové

FAMUfest se vrací do offline prostředí

FAMUfest se vrací do offline prostředí

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.03.2022

Festival FAMUfest se po kulturní odmlce vrací do původní podoby. Diváci se při této příležitosti mohou těšit na promítání snímků pražské FAMU, ale také prestižní francouzské školy La Fémis.

Letošní ročník festivalu se uskuteční od středy 30. března do neděle 3. dubna 2022 a jeho tématem je “setkání”. FAMUfest má sloužit jako prostředek, kde se lidé mohou setkat nejen navzájem, ale i se studentskou tvorbou Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Hlavním dějištěm budou pražské Vršovice. Veškeré projekce se uskuteční ve třech sálech Kina Pilotů, kousek od zastávky Krymská. Jednotlivé projekční bloky tvořené krátkými filmy studentů FAMU sestavil dramaturgický tým podle společných, výrazných témat. Během jedné projekce tak divák uvidí typově i žánrově rozdílné snímky. Veškeré projekce budou zakončeny diskuzí diváků s tvůrci. V rámci programové sekce FAMU versus budou představeny filmy studentů pařížské filmové školy La Fémis, jejichž autoři přijali naše pozvání a na FAMUfest přijedou osobně. Festival se letos zaměří i na diváky z řad studentů středních škol a seniorů, v dopoledních hodinách proběhnou uzavřené projekce filmových bloků speciálně sestavených pro tyto cílové skupiny spojené s diskuzemi.

Další festivalovou lokací bude nově zrekonstruované kulturní centrum Vzlet, které bude hostit sobotní zakončovací ceremoniál a část výstavy. Díla studentů Katedry fotografie a Centra audiovizuálních studií FAMU budou vystavena nejen ve Vzletu a Kině Pilotů, ale i ve výlohách vybraných vršovických kaváren a obchodů. Umělecká díla se tak dostanou nejen k návštěvníkům festivalu, ale i k běžným kolemjdoucím. Letošní novinkou bude tzv. meeting point v baru Bad Flash, který bezprostředně sousedí s Kinem Pilotů.

Součástí festivalu bude i industry program, který se uskuteční v pátek a sobotu v prostorech Svět HUB a návštěvníkům nabídne zajímavé přednášky a diskuze z oblastí audiovize a herního průmyslu. Kavárna Café V lese ožije hudebním programem hudebníků spojených s AMU. Během tří večerů se zde vystřídá celkem deset interpretů jako Good Times Only, Mutanti Hledaj Východisko nebo loňský vítěz Startéru Radia Wave Méta Monde. Návštěvníci se mohou těšit také na ústeckou kapelu demowave nebo na Olivera Torra, jednoho z představitelů underground elektroniky. Hudební program bude završen v sobotu v klubu Ankali a Planetě Za. Zahrají DJs jako Lotus Wash, Kumquat Tang nebo Teletext.

Info

FAMUfest
30. 3. –⁠ 3. 4. 2022
Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu FAMUfest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace