Zprávy / Festivalové

FAMUfest se vrací do offline prostředí

FAMUfest se vrací do offline prostředí

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.03.2022

Festival FAMUfest se po kulturní odmlce vrací do původní podoby. Diváci se při této příležitosti mohou těšit na promítání snímků pražské FAMU, ale také prestižní francouzské školy La Fémis.

Letošní ročník festivalu se uskuteční od středy 30. března do neděle 3. dubna 2022 a jeho tématem je “setkání”. FAMUfest má sloužit jako prostředek, kde se lidé mohou setkat nejen navzájem, ale i se studentskou tvorbou Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Hlavním dějištěm budou pražské Vršovice. Veškeré projekce se uskuteční ve třech sálech Kina Pilotů, kousek od zastávky Krymská. Jednotlivé projekční bloky tvořené krátkými filmy studentů FAMU sestavil dramaturgický tým podle společných, výrazných témat. Během jedné projekce tak divák uvidí typově i žánrově rozdílné snímky. Veškeré projekce budou zakončeny diskuzí diváků s tvůrci. V rámci programové sekce FAMU versus budou představeny filmy studentů pařížské filmové školy La Fémis, jejichž autoři přijali naše pozvání a na FAMUfest přijedou osobně. Festival se letos zaměří i na diváky z řad studentů středních škol a seniorů, v dopoledních hodinách proběhnou uzavřené projekce filmových bloků speciálně sestavených pro tyto cílové skupiny spojené s diskuzemi.

Další festivalovou lokací bude nově zrekonstruované kulturní centrum Vzlet, které bude hostit sobotní zakončovací ceremoniál a část výstavy. Díla studentů Katedry fotografie a Centra audiovizuálních studií FAMU budou vystavena nejen ve Vzletu a Kině Pilotů, ale i ve výlohách vybraných vršovických kaváren a obchodů. Umělecká díla se tak dostanou nejen k návštěvníkům festivalu, ale i k běžným kolemjdoucím. Letošní novinkou bude tzv. meeting point v baru Bad Flash, který bezprostředně sousedí s Kinem Pilotů.

Součástí festivalu bude i industry program, který se uskuteční v pátek a sobotu v prostorech Svět HUB a návštěvníkům nabídne zajímavé přednášky a diskuze z oblastí audiovize a herního průmyslu. Kavárna Café V lese ožije hudebním programem hudebníků spojených s AMU. Během tří večerů se zde vystřídá celkem deset interpretů jako Good Times Only, Mutanti Hledaj Východisko nebo loňský vítěz Startéru Radia Wave Méta Monde. Návštěvníci se mohou těšit také na ústeckou kapelu demowave nebo na Olivera Torra, jednoho z představitelů underground elektroniky. Hudební program bude završen v sobotu v klubu Ankali a Planetě Za. Zahrají DJs jako Lotus Wash, Kumquat Tang nebo Teletext.

Info

FAMUfest
30. 3. –⁠ 3. 4. 2022
Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu FAMUfest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

PAF Olomouc opět živě

redakce 07.11.2022

Po třech letech fyzické absence podepsal festival smlouvu s ďáblem, Olomouc a všichni návštěvníci festivalu se tak opět mohou těšit na metafyzické prolnutí.

Sound festival: berlínské techno v klášteře sv. Gabriela

redakce 04.11.2022

Rozsáhlý objekt postavený v novorománském slohu oživne undergroundovou elektronickou hudbou ve spojení se současným vizuálním uměním.

Ji.hlava online začala

redakce 03.11.2022

Nejlepším českým dokumentem je Kaprkód, cenu za nejvýraznější světový dokument si odnesl snímek 07:15 – Kos. A Ji.hlava online už maká.

Nouvelle Prague za pár dní

redakce 01.11.2022

Těšit se můžete na prohlídku areálu Výstaviště, zajímavé workshopy a panelové diskuse nabité aktuálními tématy a profesionály z ČR a zahraničí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace