Zprávy / Festivalové

FAMUfest se vrací do offline prostředí

FAMUfest se vrací do offline prostředí

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.03.2022

Festival FAMUfest se po kulturní odmlce vrací do původní podoby. Diváci se při této příležitosti mohou těšit na promítání snímků pražské FAMU, ale také prestižní francouzské školy La Fémis.

Letošní ročník festivalu se uskuteční od středy 30. března do neděle 3. dubna 2022 a jeho tématem je “setkání”. FAMUfest má sloužit jako prostředek, kde se lidé mohou setkat nejen navzájem, ale i se studentskou tvorbou Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Hlavním dějištěm budou pražské Vršovice. Veškeré projekce se uskuteční ve třech sálech Kina Pilotů, kousek od zastávky Krymská. Jednotlivé projekční bloky tvořené krátkými filmy studentů FAMU sestavil dramaturgický tým podle společných, výrazných témat. Během jedné projekce tak divák uvidí typově i žánrově rozdílné snímky. Veškeré projekce budou zakončeny diskuzí diváků s tvůrci. V rámci programové sekce FAMU versus budou představeny filmy studentů pařížské filmové školy La Fémis, jejichž autoři přijali naše pozvání a na FAMUfest přijedou osobně. Festival se letos zaměří i na diváky z řad studentů středních škol a seniorů, v dopoledních hodinách proběhnou uzavřené projekce filmových bloků speciálně sestavených pro tyto cílové skupiny spojené s diskuzemi.

Další festivalovou lokací bude nově zrekonstruované kulturní centrum Vzlet, které bude hostit sobotní zakončovací ceremoniál a část výstavy. Díla studentů Katedry fotografie a Centra audiovizuálních studií FAMU budou vystavena nejen ve Vzletu a Kině Pilotů, ale i ve výlohách vybraných vršovických kaváren a obchodů. Umělecká díla se tak dostanou nejen k návštěvníkům festivalu, ale i k běžným kolemjdoucím. Letošní novinkou bude tzv. meeting point v baru Bad Flash, který bezprostředně sousedí s Kinem Pilotů.

Součástí festivalu bude i industry program, který se uskuteční v pátek a sobotu v prostorech Svět HUB a návštěvníkům nabídne zajímavé přednášky a diskuze z oblastí audiovize a herního průmyslu. Kavárna Café V lese ožije hudebním programem hudebníků spojených s AMU. Během tří večerů se zde vystřídá celkem deset interpretů jako Good Times Only, Mutanti Hledaj Východisko nebo loňský vítěz Startéru Radia Wave Méta Monde. Návštěvníci se mohou těšit také na ústeckou kapelu demowave nebo na Olivera Torra, jednoho z představitelů underground elektroniky. Hudební program bude završen v sobotu v klubu Ankali a Planetě Za. Zahrají DJs jako Lotus Wash, Kumquat Tang nebo Teletext.

Info

FAMUfest
30. 3. –⁠ 3. 4. 2022
Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu FAMUfest

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Marienbad Film Festival představuje program

redakce 20.06.2022

Marienbad Film Festival představí formou masterclass projekty umělce a kameramana Michala Blechy a přiblíží umělecký přístup a specifika kameramanství v kontextu výtvarného umění.

Lettuce spojili síly s Bootsym Collinsem

redakce 20.06.2022

Formace honosící se nominací na ceny Grammy 2019 za Nejlepší instrumentální album roku vyráží s vydáním desky na světové turné. Ukážou se i u nás.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace