Zprávy / Pozvánky

Wave-Gotik-Treffen oslaví třicetiny

Wave-Gotik-Treffen oslaví třicetiny

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.03.2023

V roce 1992 dostali dva mladí gotici z Lipska neobvyklý nápad: Nechtěli vytvořit další festival temné hudby, ale spíše nadregionální setkání podobně smýšlejících kamarádů za účelem uvolněného setkávání, povídání a oslav. Když se na okraji Lipska konal 1. ročník Wave-Gotik-Treffen s asi dvěma tisíci návštěvníky a pouhou hrstkou kapel, asi nikoho nenapadlo, že se během několika let stane WGT největším setkáním gotiků na světě, které každoročně o svatodušních svátcích ovládne celé město.

Nyní WGT existuje více než čtvrt století... od 26. do 29. května se opět očekává, že se v Lipsku sejde více než 20 000 gotiků z celého světa, aby oslavili Wave-Gotik-Treffen jako mezinárodní setkání temné rodiny.

Po celém městě vystoupí více než 200 kapel, projektů i jednotlivých umělců, kteří pokryjí celou širokou škálu gotické hudby: od elektropopu po gothic metal, od EBM po neofolk, od středověké hudby po postpunk. Vystoupí A Place to Bury Strangers, Antopole, Edwin Rosen, Kiew, Lebanon Hanover, Rein, Rotting Christ a řada dalších. Návštěvníci se mohou těšit i na nové objevy nebo i skutečně undergroundové kapely a umělce z okraje gotického hudebního vesmíru.

Koncerty a akce se konají na více než 40 místech rozesetých po celém Lipsku, například v historických sklepeních Moritzbastei, v nádherném kupolovém sále Volkspalastu a v historických veřejných lázních Stadtbad, stejně jako ve velkých koncertních sálech. Na programu WGT bude opět také krásná klasická hudba, například opery, komorní hudba i varhanní koncerty.

Info

Wave-Gotik-Treffen
26.-29. 5. 2023
Lipsko, Německo
web festivalu

foto © Lenka Králová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce 25.03.2023

Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace