Zprávy / Pozvánky

Z prachu Botch. MeetFactory

Z prachu Botch. MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.02.2024

Kolik skvělé muziky vzešlo z prachu Botch po roce 2002, kdy odehráli svůj poslední koncert v Seattlu? Ve své době byli Botch revolučním hudebním spolkem, který vybudoval zcela nový žánr před očima pár desítek zasvěcených, kteří byli součástí analogového hardcore podhoubí po celém světě. Spekulace o reunionu se objevily po zveřejnění zbrusu nového songu One Twenty Two, který se objevil jako bonus na reedici kultovní desky We Are the Romans v roce 2022.

Kytarista Dave Knudson se vyjádřil o tom, jak Botch začali opět zkoušet: „Během pandemie jsem psal své debutové sólové album. Rozhodl jsem se, že nejlepší cestou, jak se vypořádat s karanténní frustrací, je napsat něco těžkého. Neměl jsem žádný záměr psát pro Botch.“ Pocit z té skladby ho ale dovedl k tomu, že kontaktoval zpěváka Botch Davea Verellena. To spustilo řetězovou reakci, která svedla dohromady i zbytek kapely.

Po evropském letním oživení Botch na Hellfestu ve Francii a dvou klubových zastávkách v Nizozemí a Německu rozvibrovali pár malých klubů v Japonsku a právě teď probíhá velké americké truné. A aby opět nevznikla bílá místa na mapách, vrátí se Botch v březnu 2024 na 14 zastávek v Evropě a Spojeném Království.

Info

živě: Botch (us) + Great Falls (us)
8. 3. 2024 20:00
MeetFactory, Praha
fb event

foto © Lisa Hagen Glynn

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace