Zprávy / Pozvánky

Bára Zmeková a David Pomahač poprvé spolu

Bára Zmeková a David Pomahač poprvé spolu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.05.2023

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač navazuje na svou úspěšnou a kritiky oceňovanou desku Neviditelný singlem, v němž se tentokrát spojil s oceňovanou skladatelkou a muzikantkou Bárou Zmekovou.

Společně natočili píseň s názvem Všechno se nám zdá a rozehráli v ní minimalistický příběh o setkání dvou lidí. V poklidném až ambientním duchu skladby, kterému přispívá jak civilní Pomahačův projev, tak intimní výraz Zmekové, se vynořují otázky o smyslu, nejistotě i pomíjivosti vztahů.


„Když jsem objevil asi po třech letech v šuplíku text k téhle písni, bylo mi hned jasné, že ho chci zpívat s Bárou. Obdivuju její tvorbu a v podstatě jsem si splnil sen s ní hudebně spolupracovat,“ popisuje vznik písně Pomahač. „Mám radost z každé hudební spolupráce, protože to považuji za příležitost k rozšíření vlastních nejen hudebních obzorů. Obzvláště pak, když se jedná o spolupráci a někým, jehož mnohaleté práce si velmi vážím a spojují nás mnohé radosti i strasti, takže se můžeme vzájemně inspirovat nebo si pomáhat,“ doplňuje Zmeková.

Nový počin představí společně 4. května v klubu Bike_Jesus. Večer vystoupí David Pomahač se svým synem Jáchymem Pomahačem, Bára Zmeková s kapelou a koncert uzavře live set Neviditelný Sound System producentů Martina Tvrdého, Pekla a Gaexe.

Info

David Pomahač + Bára Zmeková + Neviditelný Sound System (dub live set)
4. 5. 2023 19:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © Petr Zmek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace