Články / Reporty

Pozitivní závěr, Pohoda

Pozitivní závěr, Pohoda

Jakub Béreš | Články / Reporty | 10.07.2017

Jak říká Solange: „Jako černá žena máš právo být naštvaná.“ Jenže zatímco její harmonický set plný smíření negativní emoce odbourával, Princess Nokia svým feministickým rappem plameny nenávisti spíše rozdmýchávala. Rozbouřené publikum se uklidnilo, když Nokia utišila svoji roztančenou DJku a vyšvihla několik skladeb bez podkladu. Umělkyni nechyběl zápal či uvěřitelnost v žádné části koncertu, nejlidštěji však působila, když zrovna zapomněla text. Jen škoda, že během vystoupení několikrát odešla ze stage, a ubírala tak koncertu na tempu. Kdo rozhodně na tempu neztrácel, byly Les Amazones d'Afrique, které hlavní stagi vrátily girl power a rozdováděnou show.

fotogalerie z třetího festivalového dne tady nebo tu

A zatímco se jinde brousili lokty na Ho99o9 v údajně nejvěším moshpitu celého festivalu, menší stan se začínal napouštět dýmem, zpoza kterého byly vidět pouze obrysy Dillon v elegantních černých šatech. Její podmanivý hlas navíc podpořil dívčí sbor, díky kterému se nemuselo nic podbarvovat a vše bylo živě. Už takhle působivou kombinaci doplnily štiplavé beaty a zvukově krystalické piano. Po půl hodině bylo těžké určit, jestli jsou více dojati diváci nebo sama zpěvačka. Nad jímavými částmi, kdy celý stan zpíval „tip-tapping“, pak zvítězily taneční beaty, jež všechny rozněžněné emoce utopily v očistném tanci.

Alt-J přinesli pouze pompézní statickou show, ve které byly emoce drceny hlasitostí a reflektory. Zmíněné ingredience naopak dokonale fungovaly ve Space aréně, kde svůj křiklavě růžový set odstartoval Machinedrum a jeho pozitivní show plná aktuálních klubových odkazů k danchallu, trapu nebo glitchi. Nejpozitivnější set Pohody utekl rychleji než deset minut v mačkanici na Alt-J. Na rozdíl od nich totiž Machinedrum věděl, jak komunikovat s lidmi, když se neostýchal sáhnout po mikrofonu a nahecovat publikum. To sice nejdříve šetřilo síly, ve druhé části však podlehlo Machinedromovu charizmatu a svezlo se na veselé vlně až do finále festivalu.

Info

Pohoda festival 2017
8. 7. 2017, letisko, Trenčín

foto © su

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ve zvukové krajině labyrintu Faunu (Faun festival)

Veronika Miksová, Kryštof Kočtář 16.04.2024

Na koncerty chodíme v Brně často, ale sklepní scénu Husy na provázku nebo Komorní sál JAMU jsem ještě nikdy neviděl tolik přeplněné jako během Faunu...

Poslední nádech (Bendik Giske)

Julia Pátá 15.04.2024

Početné publikum pražské Archy+, ve které se letos usadil promotérský kolektiv Heartnoize, kvapem obsazuje místa ve velkém sále multifunkčního prostoru...

Hřejivý folk chladne a tmavne (Tábor + Cardo & Decumanus)

Kryštof Kočtář 13.04.2024

Když jim roku 2020 vyšlo album Liebe, psal mi kamarád nadšeně: „Ty vole, čeští Natural Snow Buildings!“ Přestože jsem s jeho zjednodušením nesouhlasil, radost jsem sdílel.

Let s gripenom, nohami pevne na zemi (Dukla)

Jakub Veselý 12.04.2024

Na pripravené gitary a klávesy dopadla tma, ktorú po chvíli rozrazilo intenzívne biele svetlo prechádzajúce do stroboskopického prerušovania rozplynutého do hustej hmly.

Od tance ke smyslovému přetížení (Jednota v noci)

Dominik Polívka 08.04.2024

Večírek pod taktovku Jednoty s dystopickými kulisami štvanického Fuchsu a ještě dystopičtější produkcí vystupujících.

Laciné kostýmy, vytříbené kytary (Devil Master)

Marek Hadrbolec 08.04.2024

Paroháče vystřelují do vzduchu a nad nimi se šklebí obličeje s corpsepaintem a falešnou krví. Na pódiu povlávají černé pláště a volány rudé košile.

Strejc is not děd! (Hentai Corporation)

Kryštof Kočtář 02.04.2024

Tentokrát v pozici „strejc edž“, jak bylo nazváno jejich aktuální turné, tedy jako kapela, co nepije.

Paprsky v mlze (Bohren & der Club of Gore)

Kryštof Kočtář 31.03.2024

Zkraje byla zdrojem světla drobná baterka, s níž si Morten Gass hledal cestu k nástrojům, tedy bicí soupravě, klávesám a kytaře.

Dvě světla na konci deště (Kaleida + Viah)

Tomáš Jančík 28.03.2024

I tak, nebo právě proto vyzařuje Kaleida stále přitažlivější hřejivý komfort, ze kterého se těžko odchází.

Swag a dechberoucí sexappeal (Annet X & NobodyListen)

waghiss666 24.03.2024

Moc krásnějších ženských jsem na pódiu neviděl, a to opakovaně. A Annet X to o sobě ví, nestydí se za svůdnost a ladně tančí na hraně s podbízivostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace