Články / Rozhovory

Tak daleko, tak blízko: Barbora Sliepková

Tak daleko, tak blízko: Barbora Sliepková

redakce | Články / Rozhovory | 07.12.2022

Od 9. do 12. prosince můžete v pražském Campu zhlédnout přehlídku Slovenská architektura ve filmu. Akce se koná ve spolupráci s festivalem Film a architektura a KineDok a uvede také film Čiary slovenské režisérky Barbory Sliepkové. Ta vystudovala dokumentární režii na VŠMU v Bratislavě a za film Čiary získala ocenění v kategorii Eastern Promises na KVIFF a Cenu za nejlepší světový dokumentární film na MFDF Ji.hlava. Kam vidí její oko, když se nedívá objektivem kamery?

Co vidíš z okna?
Kancelárie krajského riaditeľstva policajného zboru. Rozsvecujú sa veľmi skoro ráno, niekedy ich špehujem, keď neviem spať. Ale delia nás husté stromy, ešte si držia listy, robia mi súkromie. Je to úzka ulica, moc mi sem nesvieti slnko, chvíľu som sa bála o svoje izbové rastliny, z predchádzajúceho bytu zvyknuté na dostatok slnečných lúčov. Umrela zatiaľ len jedna - 15ročný tučnolist od mojej starkej, bolo mi to veľmi ľúto.

Kam na snídani?
V bežný deň to je u mňa len lacná káva s trochou sladidla a čakanie na skorý obed.

Oblíbená vycházková trasa?
Toto je pre pre mňa strašne osobná otázka. Veľmi rada ju kladiem ľuďom. Prechádzam sa denne, bavia ma periférie, nemiesta. V noci ulice, kde je vidno do okien, inokedy Karpaty a Záhorie.

Kde na kávu?
Raz batch brew v niektorej z mnohých bratislavských kvalitných kaviarní, inokedy lungo v zafajčenom Park Life Café na Jakubáku.

A na večeři?
V poslednej dobe som si obľúbila kombo rýchla miso polievka vo Foodstocku a potom trojuholník pizze pri Čumilovi.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Kino Lumiere, A4, Nová Cvernovka, Pink Whale, Kalab a mnoho ďaľších.

Kam se chodíš zašít?
Domov, do vane.

Kdyby ses měla přestěhovat, kde by to bylo?
Niekedy si predstavujem život mimo mesta. Ale viem, že by mi to po čase chýbalo. Mám veľmi rada Raču, mestskú časť Bratislavy, tak akurát vzdialenú od centra, v blízkosti vinohradov a karpatských lesov.

Ideální dopravní prostředek?
Som odveký oddaný chodca, takže nohy.

Info

Slovenská architektura ve filmu
9.-11. 12. 2022 CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Praha
FB událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Petra Hradilová (Czech Music Crossroads): Pro mě to není jen práce

Mariia Smirnova 18.06.2024

To nejlepší ze světa world music, jazzu a alternativy můžete nasávat už za pár dnů v ostravském domě kultury Poklad a na koncertech pod širým nebem na Alšově náměstí. Rozhovor.

Marin Lalić (Bear Stone): Všetko je veľmi uvoľnené a bez stresu

Lucia Banáková 11.06.2024

Chorvátsky prírodný i festivalový unikát pre priaznivcov stoner a psychedelického rocku. Interview.

Pořadatelská: Tomáš Vobořil (Marienbad Film Festival)

Viktor Palák 07.06.2024

Co čekat od letošního ročníku již zavedené přehlídky v Mariánských Lázních? Svůj ideální festivalový den – a mnohem víc – vykresluje programový ředitel festivalu.

Randy Armstrong (Red): Plán B neexistuje

Dan Sywala 06.06.2024

Od té doby vydali dalších sedm alb, neměli žádné velké excesy, i když se jim nevyhnuly ani hodně mizerné dny, včetně jednoho pražského. Rozhovor.

Jonas Almén (Royal Republic): A najednou tam jsem!

Eva Karpilovská 03.06.2024

Sedmnáct let v nezměněné sestavě a čerstvě páté studiové album LoveCop mají za sebou švédští rockeři Royal Republic. Rozhovor, brzo živě na Rock for People.

Tomáš Poprik (ObrFest): Baví mě potkávat usměvavé lidi

Mariia Smirnova 28.05.2024

Letos přibude scéna na Trchové zahradě, kde mezi jahodami a pod třešní budou divadla, workshopy a v pozdějším odpoledni koncerty převážně ženských interpretek.

Doug Robb (Hoobastank): Jak velí upřímnost

Eva Karpilovská 22.05.2024

„Já měl třeba vždycky trochu problém označovat nás za umělce. Jsem prostě jen člověk, co dělá hudbu.“ Rozhovor s frontmanem kapely Hoobastank pro Full Moon.

Curk: Většinou je to o lidech

Veronika Miksová 22.04.2024

Charismatického kluka z Jihlavy nebylo úplně snadné rozpovídat, než mi došlo, že všechno podstatné ze svého vnitřního světa sublimuje do hudby. Rozhovor.

Margaux Sauvé (Ghostly Kisses): Příběhy posluchačů ovlivňují proces psaní

Kristina Kratochvilová 29.03.2024

Kanadská zpěvačka Margaux Sauvé je středobodem Ghostly Kisses a ve snových zvukových krajinách rozpíná příběhy o lásce, touze a ztrátě. Rozhovor.

Václav Havelka (fyield): KEXP vnímám jako milník

Michal Pařízek 25.03.2024

Dostat se s kapelou do studia legendární radiové stanice KEXP v Seattlu je snem mnoha hudebníků z celého světa. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace