Akce

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

Dorian Concept & Cid Rim (at) + Tom Holič
27. 05. 2024 20:00
MeetFactory, Praha

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy po boku bubeníka Cid Rima v sobotu 27. května s novou deskou What We Do For Others, která vyšla na podzim. Třetí album osobitého rakouského producenta, který mísí elektroniku s jazzem, hip-hopem i ambientem, je propracovanou sonickou tapiserií založenou na uvolněných aranžích a astrálních zvukových plochách.

„Mám pocit, že jako hudebník jsem měl vždycky tendenci dělat věci 'správně’, tak nějak se snažit o dokonalost. Ale tohle album je o oproštění se od této snahy – o pochopení, že v prvních záběrech, kterým často říkáme drafty, se děje něco magického, zachycuje se esence. A ta se s každým dalším pokusem vytrácí. Takže jsem svým způsobem chtěl zjistit, jak málo kontroly mohu nad hudbou během nahrávání mít… nechat hudbu, aby se téměř vytvořila sama,” vysvětluje Johnson.

Host Tom Holič se již přes deset let věnuje produkci a živému hraní improvizované elektronické hudby, ovlivněn mainstreamem stejně jako undergroundem. Při hraní používá jednoduché sekvencery a levné synthy jako záruku dobrodružství začínajícího někde na hranicích limitu, definující pravidla pro kompozici a formu, kterou vyplňuje improvizovaným obsahem, intuitivně a s optimismem. Melancholické pady, zvuk trumpety, a vokální loopy se snaží udolat acidovou basu a rytmy oscilující mezi ambientem a taneční hudbou.

Info

Dorian Concept & Cid Rim (at) + Tom Holič
27. 5. 2024 20:00
MeetFactory, Praha
fb event

foto © se souhlasem Doriana Concept

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace